Tačiau nei konkreti data, nei steigiamojo partijos suvažiavimo vieta kol kas nenurodomos, rašo "Kauno diena".

A.Zuokas teigė, kad naujoji partija bus pavadinta sąjunga "Taip!". Tokį pavadinimą turi sostinės mero pernai įsteigtas visuomeninis judėjimas, kurio pagrindu ir bus kuriama partija.

A.Zuokas yra minėjęs, kad jo partijos ideologija bus liberali. Pasak jo, partija turėtų jungti centro-dešinės pažiūrų "atsakingo liberalizmo" šalininkus.

Sostinės meras neneigė, kad naujosios partijos kandidatų į būsimą Seimą sąraše bus įtrauktas pirmu numeriu, tačiau esą greičiausiai neatsiimtų mandato, jeigu būtų išrinktas parlamentaru.

Anot "Kauno dienos", į naujai įsteigtos partijos gretas turėtų įsilieti ir dabartinis parlamentaras Žilvinas Šilgalis. Jis pats tokios galimybės neneigia.

"Neslėpsiu, kad seniai dirbu su A.Zuoku ir mums pakeliui absoliučiai daugeliu klausimų", - sakė Ž.Šilgalis.

Šis politikas, kaip ir A.Zuokas, anksčiau priklausė valdančiajai Liberalų ir centro sąjungai (LiCS), tačiau prieš kurį laiką pasitraukė iš šios partijos. Dabar Ž.Šilgalis yra frakcijoms nepriklausančius Seimo narius vienijančios Mišriosios grupės narys.

Šiai grupei priklauso ir A.Zuoko žmona Agnė Zuokienė.

Dalis politikų pastebi, kad A.Zuokas jau kurį laiką palaiko gana draugiškus santykius su kai kuriais Seimo opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariais. Šiai politinei jėgai vadovauja ekspremjeras Gediminas Vagnorius. Spėjama, kad Seimo rinkimuose sąjunga „Taip!“ gali glaudžiai bendradarbiauti su Krikščionių partija.