Viešai savivaldybės interneto tinklalapyje skelbiama, kad administracijos direktoriaus pavaduotojui Jonui Urbanavičiui suteikiamas įgaliojimas ateinančiais metais pasirašyti advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ pateiktus teisinių paslaugų teikimo aktus. Šie teisininkai jau ir anksčiau buvo samdyti tuomečio mero Viliaus Navicko. Tąsyk meras šią kontorą pasirinko be jokio konkurso ir per metus jai atseikėdavo apie 90 tūkst. litų. Dabar savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius „Vilniaus dieną“ informavo, kad sutartis su šia advokatų kontora galios 12 mėnesių. Per juos advokatams už suteiktas paslaugas bus išmokėta bemaž 74,4 tūkst. litų, po daugiau kaip 6 tūkst. litų per mėnesį.

„Konkurse dalyvavo keturios advokatų kontoros ir advokatų profesinės bendrijos. Advokatų profesinė bendrija “Motieka ir Audzevičius„ pasiūlė mažiausią kainą iš visų dalyvių, todėl su ja sutartis ir pasirašyta“, – į dienraščio klausimus raštu atsakė savivaldybės atstovai. Informacijos, koks tai buvo konkursas ir kokios advokatų kontoros jame dalyvavo, merija neteikia.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet savivaldybei patarinės minėtoje kontoroje tebedirbantis buvęs miesto teisininkas Jovitas Elzbergas, kuris, kalbėdamas apie savivaldybei teikiamas paslaugas, nematė reikalo slėpti, kokius klausimus nagrinės privatūs advokatai. Anot jo, kontora „Motieka ir Audzevičius“ imsis daugelio darbų, tarp kurių bus ir ataskaitų dėl paskolų iš Šiaurės investicijų banko rengimas, ir A.Zuoko teismas su Kultūros paveldo departamentu. „Vilniaus diena“ primena, kad meras per teismą iš Kultūros paveldo departamento reikalauja 3,3, mln. litų už neva miestui padarytą žalą, kai miesto centre nebuvo leista statyti dangoraižio.

Savivaldybės Teisės departamentui vadovaujantis Egidijus Vilkickas tikina jokios „iš šalies“ samdomų teisininkų konkurencijos nejaučiantis. Esą departamentas dirba savo darbus, o privatūs teisininkai turi savų reikalų. „Teisininkai jau seniai samdomi ir tai nieko nebestebina. Mes dirbame sau, jie sau – nėra jokio bendradarbiavimo. Mūsų užduotys nesusijusios su tuo, ką jie daro. Mes esame administracijos samdyti darbininkai ir nepriklausome nuo politinio pasitikėjimo. Samdomų advokatų darbas susijęs su politikais, su jų užduotimis“, – dienraščiui kalbėjo miesto valdininkas.