Leidinio teigimu, politikas sieks susigrąžinti imunitetą Europos Parlamento Teisės reikalų komitete, kuris prieš metus jį panaikino Lietuvos prokurorų prašymu.

„European Voice“ primena paviešintuose amerikiečių dokumentuose cituojamus Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareigūno žodžius, kad Lietuvos Vyriausybė organizavo V.Uspaskicho pašalinimą iš vidaus politikos dėl jo tariamų ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

Kitame dokumente cituojamas vėliau premjeru tapęs tuometinis gynybos ministras Gediminas Kirkilas, kuris 2005 metais kalbėjo, jog socialdemokratai bandė sukurstyti perversmą Darbo partijoje.

Vis dėlto „European Voice“ V.Uspaskicho galimybes vertina skeptiškai.

"Abejotina, ar Europos Parlamentas turės apetito imtis šių vidaus reikalų. V.Uspaskichą remia jo parlamentinė grupė ALDE, bet turbūt jam taip pat reikės centro kairiųjų Socialistų ir demokratų paramos", - rašo „European Voice“.

Lietuvos prokurorai ikiteisminį tyrimą Darbo partijos atžvilgiu pradėjo 2006 metais, įtarus ją pateikus neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą bei apgaulingai tvarkius apskaitą. Netrukus įtarimai buvo pareikšti ir V.Uspaskichui. Tuomet jis išvyko į Rusiją, kur pasiprašė politinio prieglobsčio. Į Lietuvą politikas grįžo 2007 metų rugsėjį. Bylos nagrinėjimas nebaigtas iki šiol, o prokurorai sako, kad kaltinamieji tyčia vilkina bylą.