„Buvusio bendrovės „Vilniaus kapitalinės statybos“ direktoriaus pavaduotojo S. Šriūbėno paskyrimas Aplinkos viceministru kenkia Valstybės, Vyriausybės ir visos valdančiosios koalicijos reputacijai“, - rašoma A. Kubiliui ir aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui adresuotame rašte.

Anot parlamentarės, dėl buvusio Vilniaus vicemero veiklos vyksta keli ikiteisminiai tyrimai, kas nedaro garbės nei valdantiesiems, nei Aplinkos ministerijai.

Aurelija Stancikienė
Foto: DELFI / Valdas Kopūstas

„Ypač stebina tai, kad žmogus, kuravęs tokias įtarimų slegiamas statybas, kaip Gedimino prospekto, Menų spaustuvės rekonstrukcijas, Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninės priestato statybą, yra paskirtas prižiūrėti tokias sritis kaip teritorijų planavimas ir priežiūra, statyba ir jos priežiūra, daugiabučių renovacija, architektūros, būsto, kraštovaizdžio ir saugomų teritorijų tvarkymo politikos formavimas, valstybės nekilnojamojo turto paskirstymo ir jo perdavimo savivaldybėms koordinavimas, - stebisi A. Stancikienė. - Atsižvelgiant į tai, kad dėl visų minėtų S. Šriūbėno kuruotų statybų yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, toks S. Šriūbėno karjeros šuolis yra įžūlus spjūvis visiems, siekiantiems, kad Lietuvoje sumažėtų korupcija, kyšininkavimas ir valstybės tarnautojų savivaliavimas.“

Parlamentarė teigė kreipusis į Valstybinę mokesčių inspekciją ir Finansų ministeriją su prašymu patikrinti, ar maždaug 2 mln. litų vertas S. Šriūbėno turtas susikrautas teisėtai. Kol kas jokio atsakymo A. Stancikienė negavo.

DELFI primena, kad Tautos prisikėlimo partijos (TPP) deleguotas ministras G. Kazlauskas neslepia, kad liberalcentristo S. Šriūbėno paskyrimą į aukštas pareigas lėmė politinis susitarimas su partija, kuriai jis atstovauja. Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) bei TPP Seime sudaro bendrą frakciją, netrukus šios dvi partijos žada susijungti. Naujausių apklausų duomenimis, jei dabar vyktų Seimo rinkimai, nei LiCS, nei TPP į parlamentą nepapultų.

Ministro atstovas: pastabų iš teisėsaugos nesulaukėme

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas DELFI teigė, kad S. Šriūbėno reputacija švari.

„Prieš skiriant S. Šriūbėną aplinkos viceministru buvo kreiptasi į atitinkamas specialiąsias tarnybas dėl jo galimybės užimti tokias pareigas. Nė iš vienos nebuvo gauta informacijos apie S. Šriūbėno atžvilgiu atliekamus tyrimus ar kitas paskyrimui galimai trukdančias kliūtis – teisines arba kitokias“, - kalbėjo T. Beržinskas.

Jis taip pat teigė, kad ministerija negavo jokių duomenų apie abejotiną maždaug 2 mln. litų siekiančio S. Šriūbėno turto kilmę.

Vis dėlto ministro atstovas pridūrė, kad naujojo viceministro vertinimas gali ir pasikeisti. „Savaime suprantama, jei tokios informacijos ar duomenų bus gauta ateityje, bus padarytos atitinkamos išvados ir imtasi atitinkamų veiksmų“, - reziumavo T. Beržinskas.