Nuteisė dėl pirštų

Dešimt mandatų rinkimuose laimėję Tvarkos ir teisingumo partijos nariai į koaliciją pakvietė tris Žemaičių partijos atstovus bei du Liberalų ir centro sąjungos narius, tačiau vieno mandato neteko iš koalicijos pasitraukus Alfredui Šiauliui.


Keturiolika mandatų turinti koalicija jau trina rankomis ir viliasi, kad slaptame balsavime nurungs 13 vietų turinčią konservatorių ir socialdemokratų koaliciją.


Mero posto besitikintis Tvarkos ir teisingumo partijos rajono skyriaus lyderis, Seimo nario Petro Gražulio padėjėjas S.Karbauskas tikino, kad teistumas jo politinei karjerai netrukdys, o paklaustas, už ką buvo teistas, juokais atsakė: "Ne už gerus darbus".


"Esu gal pats pirmas po nepriklausomybės nuteistas už darbų saugos reikalavimų nesilaikymą. Įmonėje dirbęs darbininkas neteko keturių pirštų. Tris pavyko prisiūti, o vieno taip ir nerado. Už nelaimingą atsitikimą įmonėje teko atsakyti vadovui", – aiškino S.Karbauskas.
Vicemeras – žemaičių vadas


Rajono tarybos vicemeru tikriausiai taps trimis mandatais koaliciją parėmęs Žemaičių partijos vedlys Egidijus Skarbalius.


"Koalicija nutarė kandidatų į galimus postus neviešinti, o aš žodžio laikausi", – aiškino žemaitis.
Tačiau veikiausiai į opoziciją pasitrauksiantiems dabartinės valdančiosios daugumos atstovams akį rėžė tai, kad dar netapęs vicemeru E.Skarbalius ėmė varstyti savivaldybės kabinetų duris.
"Susikvietė skyrių viršininkus ir ėmė naują kėdę matuotis. Juk niekas dar neaišku. Yra buvę, kad po slapto balsavimo rasdavome du sugadintus biuletenius, ir koalicijai teko byrėti", – tikino vienas tarybos narys.


"Manau, kad viskas priklausys, kaip balsuos du Liberalų ir centro sąjungos atstovai. Jei jie palaikys jų koaliciją, meru bus S.Karbauskas", – teigė kitas tarybos narys socialdemokratas Andrius Adomaitis.


Koalicijai trūksta tvirtumo?


Kalbama, kad valdančiosios koalicijos pamatai gali subraškėti dėl galimo ambicijų karo – esą neatmetama, aistras gali įžiebti tiek "tvarkiečių" lyderio S.Karbausko, tiek ir žemaičių vado E.Skarbaliaus charakteriai.


Aštuonerius metus lyderio pozicijas valdančiojoje daugumoje išlaikęs dabartinis rajono meras Vaclovas Dačkauskas tikino, kad naujoji koalicija jam neatrodo itin vieninga.
"Žiūrėsime, kaip jiems seksis. O jei teks trauktis į opoziciją, dirbsime", – tikino socialdemokratas V.Dačkauskas.


Ką veiks pasitraukęs iš mero posto, V.Dačkauskas neatskleidė. Jis turi akcijų įmonėje "Gargždų komunalinės paslaugos".


Opozicijai tradiciškai atitenka Etikos ir Kontrolės komitetų pirmininkų kėdės. E.Dačkauskas tikriausiai taps Kontrolės, o A.Adomaitis – Etikos komiteto vadovais.

Tarp kandidatų – teistumą slėpęs


Nors daugumą rajono taryboje iškovoję "tvarkiečiai" neatskleidžia, kokias kandidatūras siūlys į savivaldybės administracijos direktoriaus ir dviejų pavaduotojų postus, tačiau rajono savivaldybėje jau aptarinėjama, kad administracijos direktoriumi gali tapti viešosios įstaigos "Gargždų futbolas" vadovas Nerijus Galvanauskas.


Tačiau jau kurį laiką buvo aptarinėjama ir Kęstučio Cirtauto kandidatūra.
Administracijos direktoriaus pavaduotojais esą gali būti siūlomas Radailių kaimo seniūnaitis Aivaras Vasylius bei teistumą pastaruosiuose rinkimuose nuslėpęs ir iš sąrašų už neva užsienyje gautą baudą pašalintas Rimantas Martinkus.