Aplinkosauginėje akcijoje dalyvavo Vilnius, Kaunas, Druskininkai ir Marijampolė.

Šeštadienį 20.30 val. Vilniuje užgeso Katedra ir varpinė, Rotušė, Trijų kryžių kalnas, Gedimino prospektas, Pilies ir kitos centrinės gatvės. Kaune valandai buvo išjungtas Laisvės alėjos, Rotušės, Kristaus prisikėlimo, Vytauto Didžiojo, Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčių apšvietimas.

Pagrindiniai miestų objektai ir gatvės vienai valandai užtemo ir Druskininkuose bei Marijampolėje, pranešė projekto "Žemės valanda" Lietuvoje atstovė ryšiams su visuomene Aušra Kukelkaitė.

Kartu simboliškai išjungti šviesas gyventojai kviesti į centrines šių miestų aikštes.

"Galime daug diskutuoti apie tai, kas padėtų apsaugoti žemę. Tačiau kartais reikia tiesiog padaryti - išjungti elektros lemputę. Todėl kviečiu visus Lietuvos miestus ir kaimus prisidėti prie iniciatyvos ir vienai valandai užgesinti šviesas, kad įsitikintume, kiek daug galime nuveikti, jei veiksime išvien", - sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas.

Šiemet Žemės valanda visame pasaulyje prasidėjo tylos minute, kuria žmonija pagerbė tautos tragediją išgyvenančią Japoniją.

Žemės valanda, kai valandai išjungiama šviesa, rengiama visame pasaulyje. Tokiu būdu visi planetos gyventojai raginami parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto -2007 metais Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 mln. žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 metais išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.