Dar vieną skundą ji penktadienį įteikė generaliniam prokurorui Dariui Valiui, pranešė naujienų svetainė diena.lt.

E.Kusaitė skundą parašė, kai nuo jos bylos nagrinėjimo buvo nušalintas teisėjas Zenonas Birštonas, kuriam gresia atleidimas iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo. Paskyrus naują teisėją E.Kusaitės byloje ji bus nagrinėjama iš pradžių.

Kadangi tokie posūkiai byloje įvyko ne dėl pačios teisiamosios, E.Kusaitė reikalauja, kad Vilniaus apygardos teismas jai sumokėtų 1200 litų, kuriuos ji išleido buto nuomai, kurį nuomojosi nuo pernai gruodžio iki šių metų kovo.

Generalinio prokuroro teisiamoji prašo pradėti ikiteisminį tyrimą kitos jos bylą nagrinėjančios teisėjos Jūratės Damanskienės atžvilgiu. Praėjusį trečiadienį ši teisėja kartu su Z.Birštonu nagrinėjo dvi bylas vienoje kolegijoje, tačiau esą nepastebėjo, kad jos kolega yra visiškai girtas.

Remdamasi abiem šiais skundais, E.Kusaitė Vilniaus apygardos teismui pateikė ir nušalinimą.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas turėtų spręsti dėl Generalinio prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos prašymo trims mėnesiams suimti E.Kusaitę dėl poveikio bylos dalyviams.

Prokurorai kaltina E.Kusaitę, kad ji buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui Čečėnijoje. E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, bet pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog ji gali būti laisvėje.