Galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje teisėjas Zenonas Birštonas konstatavo, kad tarpininko kyšininkavimu ir sukčiavimu įtariamam R. Visokavičiui vienas iš įtarimų yra būtent susijęs su baldų įsigijimu, todėl ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Generalinės prokuratūros prokuroras Dainius Baraniūnas turėjo teisę taikyti laikinąjį nuosavybės apribojimą įtariamojo turtui.

Be to, teismas pabrėžė, kad R. Visokavičius areštuotais baldais gali naudotis, o jeigu jam įtarimai nepasitvirtins baudžiamąją bylą nagrinėjant teisme, apribojimai bus panaikinti.

R.Visokavičius į teismą neatvyko išklausyti nutarties.

Pokuroras įtaria, kad baldus įtariamasis galėjo gauti iš nusikalstamos veikos, todėl siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą apkaltinamajame nuosprendyje buvo pritaikytas apribojimas R. Visokavičiaus įsigytiems baldams.

R. Visokavičius teisme yra sakęs, kad baigęs ambasadoriaus kadenciją Kazachstane ir grįžęs į Lietuvą nusprendė savo namuose atsinaujinti baldus. Jis teigia kreipęsis ne į vieną bendrovę, kuri jam pateikė įvairius pasiūlymus.

Buvęs diplomatas teigia pasirinkęs Egidijaus Gecevičiaus, kurio tėvas yra buvęs vykdomojo komiteto pirmininkas, vadovaujamą bendrovę, kuri parduoda itališkus baldus. Buvęs bankininkas pasakojo, kad nusprendė pasirinkti 5 komplektus, už kuriuos sumokėjo 42 tūkst. Lt. Pinigus R. Visokavičius teigia paėmęs iš savo sąskaitos banke ir grynaisiais atidavęs E. Gecevičiui.

E. Gecevičiaus įmonė figūruoja vadinamojoje „mailiaus“ byloje – įtariama, kad būtent jis yra organizatorius žuvivaisos byloje.

Buvęs bankininkas aiškino, kad niekada nesiruošė slėpti baldų, todėl nesupranta, kodėl reikėjo taikyti jų areštą. „Kaip baldai buvo namuose, taip ir yra, kaip jais naudojomės, taip ir naudojamės, kaip niekada nesiruošiau ir nesiruošiu niekur jų dėti“, – tikino R. Visokavičius.

„Galvojama, kad baldus kaip kyšį gavau, dėl ko nuėjau pas ministrą, telefonu pakalbėjau su veterinoriumi, telefonu pakalbėjau su banko valdytoju, ir galvoja, kad tokiais būdais aš uždirbinėju, – sakė R. Visokavičius. – Tai yra blefas, didžiausias blefas. Lietuvoje nebeliko, kad žmogui tiestų ranką, kad žmogiškasis faktorius blėsta“.

DELFI primena, kad ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai įtaria, kad R. Visokavičius, pasinaudodamas savo padėtimi ir pažintimis, galėjo paveikti institucijas, pareigūnus ir politikus, kad organizuota grupuotė neteisėtai gautų 22,5 mln. litų Europos Sąjungos paramos.

Iš viso įtarimai šioje byloje pateikti dešimčiai asmenų. Jie įtariami dokumentų klastojimu ir sukčiavimu.

Žemės ūkio ministras K.Starkevičius šio byloje įvardijamas liudytoju. Specialiojo liudytojo statusu buvo apklaustas buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kazimieras Lukauskas.

Bylos duomenimis, buvo įkurtos 7 fiktyvios įmonės, siekusios gauti 22,5 mln. litų ES paramos žuvivaisai.