"Interpeliacija grąžinta, nes įteikta ne sesijos metu", - ketvirtadienį BNS sakė Seimo pirmininkės patarėjas teisės klausimais Egidijus Rumbutis.

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.

Vienas iš interpeliacijos iniciatorių, opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis tokį sprendimą pavadino keistu.

"Keistas grąžinimas. Įteikiau (interpeliaciją - BNS), kad ją paskelbtų sesijos metu. Tai situacijos nekeičia, įteiksime vėliau", - BNS sakė V.Žiemelis.

Įteikus interpeliaciją Seimo pirmininkui pradedama interpeliacijos procedūra.

Pagal Seimo statutą, gavęs tekstą, Seimo pirmininkas privalo nedelsdamas dokumentą užregistruoti ir perduoti interpeliuojamam Vyriausybės nariui bei Seimo nariams.

Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo į juos raštu atsakyti ne vėliau kaip per dvi savaites. Vėliau savo atsakymus jis turi pateikti žodžiu Seimo nariams, o šie balsuoja, ar pritaria atsakymams, ar ne.

Nepritarus atsakymams, slaptai balsuojama dėl nepasitikėjimo ministru. Jis atstatydinamas, jeigu už nepasitikėjimą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Interpeliaciją aplinkos ministrui parėmė 30 parlamentarų.

G.Kazlauskui priekaištaujama dėl nevykdomos gyvenamųjų namų renovacijos, atliekų tvarkymo programų vilkinimo, aplaidaus požiūrio į saugomų teritorijų ir miškų ūkio pertvarką, nesugebėjimo įsisavinti Europos Sąjungos lėšas.

Aplinkos ministrą ne kartą kritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji kaltino G.Kazlauską neveiklumu.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius tvirtino, kad ministras ieško subalansuotų sprendimų.

G.Kazlauską į Vyriausybę delegavo Tautos prisikėlimo partija.

Kovo 10-ąją į pavasario sesiją susirinkę parlamentarai dar spręs ir dėl interpeliacijos energetikos ministrui Arvydui Sekmokui.