Tokiais Ž.Plytnikui adresuotais priekaištais A.Valinskas galėjo proteguoti viešųjų ryšių įmonę "Publicum", kuri, remiantis kai kurių konkurso dalyvių neoficialiomis kalbomis, Aplinkos ministerijoje jau buvo matoma kaip 9 mln. litų vertės konkurso nugalėtoja.

Pats A.Valinskas tvirtina "akyse nematęs ir net telefonu nė karto nebendravęs" su Ž.Plytniku. Be to, A.Valinskas pabrėžė, kad "demonizuojamas, dramatizuojamas ir gerokai perdedamas" jo vaidmuo darant įtaką TPP deleguotiems ministrams ir jų priimamiems sprendimams.

Todėl esą "yra nesąmonė" neoficialios žinios, kad neva priekaištauta VPT, proteguotas galbūt neskaidrus konkursas ir galimas jo nugalėtojas – bendrovė "Publicum". Kita vertus, politikas nesužavėtas Ž.Plytniko veikla. "Man atrodo, pastaruoju metu jis labiau užsiima viešaisiais ryšiais, o ne realiu darbu", – sakė TPP vadovas.

"Publicum" valdybos pirmininkas Ričardas Jarmalavičius irgi atmeta kaltinimus. "Tai yra paskleistas akiplėšiškas melas, pridengtas klaustukais, žodeliais neva, galbūt ir t.t. - DELFI sakė jis, o užkulisines kalbas ir užuominas vadino nešvariu konkurenciniu žaidimu.

R.Jarmalavičius neigia esąs pažįstamas su A.Valinsku, tikina nė karto nėra su juo bendravęs. "Taip pat užtikrinu, kad mes nedirbame ne tik su A.Valinsko, bet ir su jokiomis kitomis partijomis", - sakė jis.

"Publicum" valdybos pirmininkas aiškina, kad minimas konkursas vyko per keturias atskiras dalis ir nugalėtojai turėjo būti keturi:"Kelių įmonių konsorciumas, kurio veikloje dalyvauja "Publicum", preliminariai pirmavo tik vienoje iš šių dalių.
Kitose dalyse pirmavo kitos bendrovės."

Savo ruožtu aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas tikino, kad VPT nesustabdė renovacijos viešinimo konkurso, tik pateikė kai kurias pastabas dėl jo sąlygų. "Į šias pastabas tikrai būtų atsižvelgta, jeigu konkurso nebūtų sustabdę kai kurių dalyvių kreipimaisi į teismą dėl jo sąlygų", – aiškino atstovas. Be to, pasak T.Beržinsko, kai kreiptasi į teismą, konkursas dar nebuvo pasibaigęs, jo rezultatai nebuvo paskelbti. "Todėl sunku įsivaizduoti, dėl ko būtų galima reikšti pretenzijas VPT ar jo vadovui", – pabrėžė valdininkas.

Aplinkos ministerija kol kas nežino, kiek laiko užtruks teismai dėl galbūt įtartinų renovacijos viešinimo konkurso sąlygų. Tikimasi, kad pavasarį konkursas galėtų būti atnaujintas, kai baigsis teismai. Sausio pradžioje Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą sustabdyti dalį konkurso, pagal kurį perkama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) visuomenės informavimo 2010–2011 m. kampanija. Sustabdytos dvi iš keturių konkurso dalių – kampanijos įgyvendinimas ir atskirų viešinimo veiklų valdymas bei koordinavimas, taip pat informacijos žiniasklaidoje rengimas ir skelbimas ne reklamos priemonėmis.

Tai pavyko pasiekti viešųjų ryšių agentūrai "Idea Prima", kurios netenkino konkurso sąlygos, pastangomis. "Idea Primos" projektų vadovas Linas Damanskis nekomentavo įtarimų, kad bendrovė "Publicum" galėjo būti numatyta kaip Aplinkos ministerijos konkurso nugalėtoja ir A.Valinskas galėjo ją proteguoti. Tačiau paklaustas, ar tokia informacija gali būti panaši į tiesą, L.Damanskis atsakė teigiamai.