Lietuvos Seimo Pirmininkas ir Japonijos premjeras aptarė dvišalius valstybių santykius, pasikeitė mintimis apie politinius, ekonominius, kultūrinius ryšius, investicijų pritraukimo, turizmo skatinimo klausimus, būsimą bendradarbiavimą Lietuvai tapus euroatlantinių organizacijų nare.

J. Koizumi susitikime pabrėžė, kad Japonija siekia gilinti bendradarbiavimą su Europos Sąjunga. „Lietuvai tapus ES nare, tikimės didesnės partnerystės Europos Sąjungos kontekste“.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas akcentavo, kad stiprėdama ekonomiškai, Lietuva turėtų tapti įdomi ir Japonijos investuotojams, taip pat priminė, kad Lietuvoje prieš savaitę lankėsi ir vienos įtakingiausių Japonijos verslininkų federacijos „Keidanren“ atstovai.

Trečiadienį Seimo Pirmininkas taip pat susitiko su Japonijos aplinkos apsaugos ministre Juriko Koike, o vakare išvyks į Hirosimą.

Seimo delegaciją sudaro Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Japonija vadovas Jonas Jučas, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Vaclovas Karbauskis, Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, Naujosios Sąjungos (socialliberalų) frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas ir Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Kartu su Seimo delegacija Japonijoje lankosi ir Lietuvos verslininkų grupė.

Pirmadienį Lietuvos delegacija susitiko su Japonijos parlamento Atstovų rūmų Pirmininku Johei Kono, Aukštesniųjų (Tarėjų) rūmų Pirmininku Hirojuki Kurata, A. Paulauską asmeniškai priėmė Japonijos imperatorius Akihito.

Vakar įvyko susitikimai su Japonijos užsienio reikalų ministre Joriko Kavaguči, Japonijos parlamente veikiančia draugystės su Lietuvos Seimu grupe.

Seimo Pirmininkas taip pat lankėsi visuomeninėje Japonijos televizijoje NHK, Tokijuje įsikūrusioje Lietuvos ambasadoje susitiko su Japonijos parlamento nariais, Tokijuje gyvenančiais lietuviais, Japonijos sostinėje reziduojančiais užsienio valstybių diplomatinio korpuso atstovais.