Spalį savivaldybė išplatino informaciją, kad nuolatine protesto akcijų vieta Kaune siūloma paskelbti Vienybės aikštę, esančią prie Karo muziejaus. Tokiam siūlymui turėjo pritarti miesto politikai, tad administracijos darbuotojai parengė tarybai sprendimo projektą.

Posėdžio dieną buvo paskelbta, kad rengėjai atsiima savo projektą.

"Kai piketuojama be leidimų, nėra ir atsakingų asmenų. Kas valys aikštę po tokių renginių?" - sakė savivaldybės Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis.

Tuo metu prieš seksualines mažumas nukreiptais pasisakymais pagarsėjęs vicemeras Stanislovas Buškevičius pareiškė, kad problemų keltų tai, jog nesant kontrolės mitingus galėtų rengti homoseksualai.

"Jeigu niekas nereguliuos susibūrimų, homoseksualai galės rengti savo mitingus ir mes turėtume problemų", - sakė vicemeras.

Anot "Kauno dienos", vicemeras sakė, kad teise viešai reikšti savo įsitikinimus be jokių leidimų Vienybės aikštėje galėtų pasinaudoti nekrofilai, zoofilai, pedofilai ar ekshibicionistai. Politiko manymu, tada jau būtų nusižengta viešajai tvarkai, pažeistos kitų žmonių teisės ir demokratinės laisvės.

Jeigu Kauno taryba būtų pritarusi, kad visos akcijos ir susibūrimai vyktų Vienybės aikštėje, mitingų, piketų, demonstracijų, procesijų, įvairių eitynių bei kitokių beginklių susirinkimų organizatoriams nereikėtų gauti leidimo tokioms akcijoms.

Tokiu atveju pakaktų informuoti savivaldybės administraciją. Šiuo metu norintieji gauti leidimą protesto akcijai prašymą turi pateikti ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki renginio.


Trečiadienį 18 val. BTV laidoje "Karštas vakaras" apie tai diskutuos Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovas Henrikas Mickevičius ir Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius.