Į partijos tvarkdarius panevėžiečiai kreipėsi pasipiktinę skyriuje vykusiu reitingavimu. Skyriaus politinių kalinių ir tremtinių frakcija balsuoti už kandidatus į rinkiminį sąrašą ėjo nešini lapeliais su pavardėmis, kokia eilės tvarka jie turėtų būti įrašyti į balsavimo biuletenį.

Politinių kalinių frakcijos lyderis Raimondas Pankevičius neslėpė pats išdalijęs špargales partijos kolegoms.

Skundą priežiūros komitetui įteikusiems penkiems konservatoriams abejonių sukėlė ir balsavimo biuletenio forma.

Įžvelgia užgautas ambicijas

Teisybės ieškantys skyriaus nariai patys liko apkaltinti veržimusi į lyderių gretas.
Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius teigia, esą skunde išdėstyti argumentai – nerimti: balsavimo biuletenio forma buvo patvirtinta partijos prezidiumo, o į rinkimus atsinešti špargalę – joks pažeidimas.

„Niekas negali pačiupinėti, ar kai kurių skyriaus narių turėta nuoroda, kaip balsuoti, realizuota. Galima žmogų pagauti su lapeliu kišenėje, bet kur įrodymai, kad jis ir balsavo taip, kaip jame parašyta?“ – pažeidimų neįžvelgė A.Andriuškevičius.
Anot jo, balsavimo rezultatais nepatenkinti panevėžiečiai – ne išimtis.

„Yra partijoje ir kitų skyrių, kurie nesutaria ir į mus kreipiasi“, – teigė komiteto pirmininkas.

Skundą svarstę šeši iš devynių komiteto narių vienbalsiai pasisakė, kad TS Panevėžio skyriuje perreitinguoti rinkiminio sąrašo nėra prasmės.
Tokią poziciją palaikė ir to paties skyriaus narys, krikdemas parlamentaras Petras Luomanas.

„Jei būčiau įrašytas tame rinkimų sąraše, būčiau nusišalinęs. Dabar nemačiau tam pagrindo“, – aiškino seimūnas.
Kolegų skundą priežiūros komitetui P.Luomanas neslepia vertinantis kaip į sąrašo aukštumas neišrinktų konservatorių nuoskaudos išraišką.
„Žmonės žinomi, ne pirmą kadenciją politikoje, suprantama, tokia jų nuoskauda“, – teigė krikdemas.

Demokratiją tik žaidžia

Vienas iš penkių pasirašiusiųjų skundą, antrajame sąrašo dešimtuke likęs Vidmantas Urbonas atmeta partijos bendražygių kaltinimus bandymu įsitvirtinti sąrašo viršūnėse.
Jis įsitikinęs, kad skyriaus rinkimuose atvirai brukant špargales buvo paminti demokratijos principai.

„Reglamente numatyta, kad balsuojama slaptai. O kai žmonėms įbrukami lapeliai, ne tik slaptumo nebelieka, bet dar ir nurodoma, kaip reikia balsuoti“, – pastebi V.Urbonas.

Anot jo, balsuojant politkaliniai atvirai dalijo špargales, jų atspausdintų netgi buvo primėtyta ant palangių.
Nors priežiūros komitetas nerado įrodymų, kad partijos nariai jomis pasinaudojo, tačiau rinkimų sąrašo pirmajame dešimtuke atsidūrė būtent lapeliuose įrašytos pavardės.

V.Urbono nuomone, partijoms vertėtų iš viso atsisakyti vidinių reitingavimų.
„Jei mes ne žaidžiame demokratijos, o tikrai esame demokratiški, turėtume visus politikus sustatyti į vieną eilę ir palikti ne partijos kolegoms, bet rinkėjams nuspręsti, kas vertas dirbti savivaldybių tarybose ar Seime“, – įsitikinęs V.Urbonas.

Dėl skandalingo Tėvynės sąjungos Panevėžio skyriaus rinkiminio sąrašo oficialiai lemiamą žodį turėtų tarti jo lyderis krikdemas, miesto meras Vitalijus Satkevičius. Jis turi teisę savo nuožiūra kolegoms paskirstyti 300 balsų ir pakoreguoti skyriaus narių reitinguotą sąrašą savaip.

Pasak politkalinių frakcijos lyderio Raimondo Pankevičiaus, kas užims pirmąsias tris vietas, jau aišku: Tėvynės sąjungą į rinkimus ves V.Satkevičius, antruoju į sąrašą įrašyti numatytas skyriaus lyderio Vito Matuzo palaikomas konservatorius Viktoras Trofimovas, nors po partijos kolegų reitingavimo jis liko tik antrajame dešimtuke. Trečiąją vietą sąraše užims pats špargalių dalytojas R.Pankevičius, pelnęs didžiausią politinių kalinių ir tremtinių pasitikėjimą.