Tokia mintis nuskambėjo antradienį Seime vykusiame susitikime su energetikos ministru A. Sekmoku.

Socialdemokratams susidarė įspūdis, kad "svarbūs energetikos srities klausimų atsakymai vyniojami į vatą". Socialdemokratų partijos frakcija, pasak jos narių, taip ir nesulaukė konkretaus atsakymo, kodėl neskiriamas finansavimas tokiai svarbiai dujų sistemos "užžiedinimo" atšakai Jurbarkas-Klaipėda, neatsakyta ir į kitus parlamentarų klausimus.

"Pateiktas atsakymas, kad dar nagrinėjami šaltiniai, o pinigai galbūt bus paskirti iki metų pabaigos, frakcijos narių netenkina. Net pasigirdo siūlymų rengti ministrui interpeliaciją. Ministras vėluoja pateikti Seimui informaciją apie Visagino atominės elektrinės statybą. Argumentuota, neva strateginį investuotoją vis dar renkamasi, tačiau iš ko - tai lieka paslaptyje. Ministras buvo žadėjęs tokią informaciją pateikti dar liepą, bet terminai jau seniai baigėsi, o informacijos taip ir nesulaukėme. Frakcija laukia konkrečių ministro atsakymų", - sakė J.Olekas.

"Lietuvos dujų" generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius minėjo, kad informacijos apie svarbius projektus bendrovė gauna ne iš paties ministro, bet iš žiniasklaidos, nes ministras neranda laiko pokalbiams.

LSDP frakcijos seniūno Algirdo Butkevičiaus manymu, susitikimas dar kartą įrodė, jog tarp Energetikos ministerijos ir energetikos bendrovės "Lietuvos dujos" nėra glaudaus ryšio.

"Trūksta valdžios informacijos. Ministras nesugeba pasikviesti savo žmonių, neatsako į jų laiškus. Toks elgesys tikrai netoleruotinas. Juk galiausiai kentės Lietuvos vartotojai", - sako A. Butkevičius.

Seimo narė Birutė Vėsaitė apgailestavo, kad neišgirdo atsakymo į klausimą dėl galimo dujų kainų kilimo išskaidžius bendrovę - atskyrus transportavimą nuo paskirstymo.

Susitikime kalbėta ir apie lengvatinio tarifo vartotojams, naudojantiems elektros virykles, panaikinimo. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė teigė, kad komisija susirūpino, ar vartotojams lengvatos yra pagrįstos.

"Mūsų nuomone, lengvata turėtų būti suteikta priklausomai nuo suvartoto elektros energijos kiekio. Bazinis tarifas nebrangtų, bet kuo daugiau vartoji, tuo mažiau moki", - dėstė savo poziciją D. Korsakaitė. Tačiau B. Vėsaitė nesutinka ir teigia, kad lengvatos naikinimas - yra tarifo didinimas ir Lietuvos gyventojų skurdinimas.

LSDP frakcijos nuomone, energetikos ministras daug kalbėjo apie saugumą, tačiau konkretūs veiksmai rodo, kad šia kryptimi nėra dirbama. "Jeigu energetikos ministras atsakymų nepateiks iki metų galo, neatmetama galimybė rengti A. Sekmokui interpeliaciją", - pareiškė socialdemokratai.