Paklaustas, ar prezidentę tenkina Sveikatos apsaugos ministerijos darbas, L.Balsys sakė taip pat pasigendantis esminės reformos.

"Socialinių reikalų ministerija minima, žmonės, patys gyventojai tai jaučia, mini. Prezidentė ne pirmą sykį ir ne vieną kartą yra sakiusi nuo pat savo kadencijos pradžios, kad ta sritis yra labai svarbi, joje reikia kardinalių struktūrinių reformų ir tų kardinalių struktūrinių reformų vis nepavyksta sulaukti", - Žinių radijui antradienį sakė L.Balsys.

Jo teigimu, šiuo metu socialinės apsaugos srityje priimami tik fragmentuoti sprendimai.

"Ji yra ne vieną sykį sakiusi, kad sunkmetis, kuris dabar yra Lietuvoje, yra savotiškas šansas ir galimybė padaryti tas būtinas reformas. Kol kas to bendro paketo prezidentė pasigenda - kaip atrodys visa sistema, kaip atrodys "Sodra" ateityje?" - aiškino L.Balsys.

Aplinkos ministerijoje rūpestį esą kelia Statybų įstatymo reglamentuojama sritis.

"Tam tikrų darbų irgi turbūt yra nebaigtų. Ir aš manau, kad prezidentė turėjo progą visada ir turės ateityje progą patiems ministrams tiesiai išsakyti detaliau, išanalizuoti", - sakė L.Balsys.

Sveikatos apsaugos reforma, kuri esą vykdoma sunkiai - "ir braška, ir traška", kol kas nepateikia kardinalių atsakymų.

"Sveikatos ministras - ne taip seniai paskirtas, naujas. Iš tiesų galbūt jam reikėtų suteikti galimybę dirbti nepatiriant labai kažkokios kasdienės kritikos, tačiau tai nereiškia, kad su sveikatos apsauga yra jau viskas gerai. Tikrai negerai (...) Pasigendame tos tokios kardinalios esminės reformos, kardinalių atsakymų, kodėl, kai Lietuvoje pagal statistiką gydytojų yra labai nemažai skaičiuojant tūkstančiui gyventojų, daugiau turbūt negu kitur ES šalyse, o, pavyzdžiui, prieinamumas medicinos paslaugų yra labai prastas", - dėstė L.Balsys.
D.Grybauskaitė pirmadienį pareiškė turinti priekaištų Aplinkos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms.

"Manyčiau, kad daug rezervų pasitempti ir kokybiškiau galėtų dirbti Aplinkos ministerija, Socialinė (apsaugos ir darbo ministerija - BNS). Ko gero, tai būtų jautriausios ir sudėtingiausios ministerijos, kur rezultato reikėtų geresnio", - pirmadienį pirmosioms prezidentavimo metinėms surengtoje spaudos konferencijoje sakė D.Grybauskaitė.

Aplinkos ministerijai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas, Sveikatos apsaugos - liberalcentristas Raimondas Šukys, Socialinės apsaugos ir darbo - konservatorius Donatas Jankauskas.