Apie galimą nesankcionuotą žmonių susibūrimą ir neramumus Koncertų ir sporto rūmų vadovybei užsiminė judėjimo „Už prezidentą ir teisingą Lietuvą” steigiamojo suvažiavimo rengėjas, Liberalų demokratų partijos atstovas ir Vilniaus miesto tarybos narys Juozas Imbrasas.

Su juo rūmai nutraukė sudarytą sutartį dėl sutarties sąlygų nevykdymo.

„Griežti saugumo užtikrinimo reikalavimai yra keliami absoliučiai visiems renginių organizatoriams. Mums svarbus renginių ir juose dalyvaujančių žmonių saugumas, todėl jokių išimčių nedarome ir niekada neplanuojame daryti”, - sako Koncertų ir sporto rūmų direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

Jis tai pat teigė, kad dabartinėje situacijoje esant susiskaldžiusiai visuomenei ypatingas dėmesys turi būti skiriamas žmonių sveikatos, gyvybės ir turto saugumo užtikrinimui.

Koncertų ir sporto rūmai šių metų gruodžio 15 dieną sudarė sutartį su J. Imbrasu dėl salės nuomos judėjimo „Už prezidentą ir teisingą Lietuvą” renginiui. Užsakovams neįvykdžius sutartyje numatytos sąlygos - iki numatyto laiko neužtikrinus renginio saugos ir nepateikus sutarties su saugos bendrove ar policija dėl tvarkos renginio metu užtikrinimo kopijos - Koncertų ir sporto rūmai sutartį su judėjimo „Už prezidentą ir teisingą Lietuvą” atstovu nutraukė.

Šių metų gruodžio 17 dieną Koncertų ir sporto rūmuose pasirodęs J. Imbrasas teigė, jog prie rūmų pastato vis tiek rinksis renginyje turėję dalyvauti ir į jį kviesti asmenys.

Organizacinės grupės narys Valdas Vižinis penktadienį BNS teigė, kad judėjimo "Už prezidentą ir teisingą Lietuvą" steigiamasis suvažiavimas šeštadienį 14 valandą įvyks bet kuriuo atveju - arba Koncertų ir sporto rūmuose, arba šalia jų.

Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriaus vedėjas Darius Šaluga BNS sakė, kad suvažiavimo organizatoriai į savivaldybę dėl leidimo surengti susirinkimą šalia Koncertų ir sporto rūmų nesikreipė. Pasak D.Šalugos, jei žmonės susirinks šalia Koncertų ir sporto rūmų, tai bus nesankcionuotas susibūrimas.

V.Vižinis tvirtino, kad atsakomybę už tai, kas gali įvykti, turėtų prisiimti Koncertų ir sporto rūmai, kurie neleido surengti suvažiavimo viduje, ar tie, "kurie tai įtakojo".

Pasak "prezidentinės" Liberaldemokratų partijos pirmininko Valentino Mazuronio, nėra teisinio pagrindo suvažiavimo delegatų neįsileisti į Koncertų ir sporto rūmus.

Kaip teigia liberaldemokratų lyderis, pagal salės nuomos sutartį, sudarytą su Sporto rūmais, apie jos nutraukimą suvažiavimo iniciatoriai turėjo būti informuoti raštu. Tačiau niekas iš iniciatyvinės grupės narių tokio pranešimo nėra gavęs.

Ketvirtadienį Vilniaus koncertų ir sporto rūmų administracija paskelbė nutraukianti nuomos sutartį su iniciatoriais. Dingstimi tam tapo pusdieniu pavėluota pateikti suvažiavimo iniciatorių sutartis su saugos firma. Už rūmų nuomą suvažiavimo iniciatoriai buvo sumokėję daugiau kaip 9 tūkstančius litų.

V. Mazuronio nuomone, bandymai neįleisti suvažiavimo delegatų į Sporto rūmus, tai ne šių rūmų direktoriaus įgeidis, o politinių jėgų bandymas trukdyti.

"Kelia nuostabą veiksmai tų žmonių, kurie elgiasi panašiai kaip Mitkinas Sąjūdžio kūrimosi metais. Tai dialogo su visuomene ignoravimas, neatitinkantis demokratijos principų", - sakė V. Mazuronis. (Mitkinas buvęs LKP CK sekretorius, bandęs stabdyti Sąjūdžio kūrimąsi ir veiklą - ELTA).