Kaip jau rašė "Lietuvos rytas", tyrėjai nustatė, kad VMAI vadovė R.Navickienė per kelis mėnesius ūkvedžiui, skirdama įvairius priedus, išmokas ir pašalpas, atseikėjo daugiau nei 5 tūkstančius litų.

"Inspekcijos direktorė pažeidė pačios VMAI reglamentą, išmokėdama ūkvedžiui gana didelius algos priedus", - pripažino Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika po atlikto vidaus tyrimo.

Patikrinti Valstybinio medicinos audito inspekciją liepė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys po Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjų aptiktų galimų pažeidimų.

Dienraščio žiniomis, neskursta ir pati R.Navickienė. Ji ne vienus metus papildomai uždarbiauja skaitydama paskaitas, taip pat šviesdama tas pačias medicinos įstaigas, kuriose VMAI atlieka auditą.

"Valstybės tarnybos įstatyme numatyta, kad galiu dirbti kitą darbą. Dėstytojauju Kauno medicinos universiteto Visuomenės sveikatos fakultete, o už medicinos įstaigų konsultacijas atlygio neimdavau", - tikino R.Navickienė.

Anot R.Remeikos, jei valstybės tarnautoja už konsultacijas imdavo atlyginimą, negerai: "Su ja apie tai buvo kalbėta ir, kiek žinau, per pastaruosius du mėnesius R.Navickienė papildomo atlygio iš medicinos įstaigų nebegavo".

Papildomai uždarbiauja ir inspekcijos teisininkas M.Sriubas. Jis 2008 metais įkūrė viešąją įstaigą "Teisės ir vadybos sprendimai" ir teikia sveikatos priežiūros įstaigoms teisinę pagalbą, konsultuoja jas vadybos klausimais.

"Konsultuoju visus, kurie kreipiasi - pacientus, įstaigas. Bet iš to tikrai prasigyventi neįmanoma", - teigė viešosios įstaigos direktorius.

Ši įstaiga pernai ir užpernai teikė konsultacijas ir būsimiems Vilniaus miesto, Vilniaus, Ukmergės rajonų vaikų globėjams bei įtėviams. Už tai "Teisės ir vadybos sprendimai" finansavimą gaudavo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos: 2008 metais - beveik 84 tūkst., o 2009 metais - daugiau kaip 69 tūkst. litų. Šiemet šiai įstaigai ministerija pinigų neskyrė, nes dvi kartu su M.Sriubu dirbusios socialinės darbuotojos su juo toliau dirbti atsisakė, o jis vienas nedalyvavo konkurse.

Iš "Lietuvos ryto" sužinojęs, kad VMAI teisininkas papildomai uždarbiauja, Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris nustebo: "Man tai yra naujiena. Ministerijos sudaryta komisija to netyrė. Tačiau jei valstybės tarnautojas teikia paslaugas, susijusias su jo tiesioginiu darbu, tai provokuoja privačių ir viešųjų interesų konfliktą".

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas irgi svarstė, kad iš pirmo žvilgsnio ši situacija sukelia interesų konfliktą.

Bet savo pavaldinį ėmė ginti VMAI teisės skyriaus vadovas, Seimo nario, konservatoriaus Antano Matulo sūnus Vismantas Matulas: "M.Sriubas turi visus leidimus kitam darbui, ir tiesioginėms pareigoms tai netrukdo".

Leidimą turėti viešąją įstaigą M.Sriubui yra išdavusi inspekcijos vadovė R.Navickienė.