"Man reikalingos konsultacijos su pirmaisiais valstybės asmenimis", - BNS pirmadienį sakė iš vizito Kroatijoje grįžęs ministras.
Jis nebuvo linkęs detalizuoti savo planų.

"Sveikas protas nugalės. Aš pasakiau, ką norėjau pasakyti, ir to pakaks", - teigė R.Vilkaitis.

Pirmadienio pavakare ministras kviečiamas pas premjerą Andrių Kubilių. Jų pokalbyje ketina dalyvauti ir TPP pirmininkas Arūnas Valinskas.
A.Kubilius tikisi susitikime išgirsti R.Vilkaitį atšaukiančios partijos argumentus.

"Nežinau tokio sprendimo, neturėjau galimybės surinkti prie stalo visų tos diskusijos dalyvių. Aš tikiu, kad šiandien tai pavyks padaryti ir pasikalbėsime. Nes tikrai norėčiau išgirsti, dėl kokių priežasčių partija, kuri jį delegavo į postą, nori dabar jį atšaukti. Aš tokių priežasčių kol kas dar nelabai (matau - BNS)", - pirmadienį prieš popietę planuojamą susikimą žurnalistams sakė A.Kubilius.

Valdančiajai koalicijai priklausančios TPP pirmininkas A.Valinskas praėjusią savaitę teigė, kad negali būti net kalbos apie galimą kultūros ministro R.Vilkaičio likimą poste.

Tačiau buvęs parlamento pirmininkas neatsako į klausimą, ar jo partija nesvarstys pasitraukimo iš koalicijos galimybės, jeigu premjeras ar prezidentė atsisakytų atleisti ministrą.

"Manau, kad ministras tikrai neliks savo poste, ir mes savo koalicinio bendro darbo net nesvarstome. Manau, kad nugalės sveikas protas ir tas būtinumas elgtis taip, kaip priklauso", - praėjusią savaitę žurnalistams sakė A.Valinskas, paklaustas, ar TPP liks koalicijoje neatleidus R.Vilkaičio iš pareigų.

Jis pareiškė, kad žurnalistai neturėtų eskaluoti temos, kaip TPP elgtųsi stringant kultūros ministro atleidimui iš pareigų.

"Neeskaluokite viską suvedę į asmeniškumus. Yra priimtas partijos sprendimas atšaukti ministrą, toliau yra klausimas - ne "ar", o "kaip" ir "kada", - pabrėžė A.Valinskas.

Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu. TPP pirmininkas prisipažino su Prezidentūra apie R.Vilkaičio likimą dar nekalbėjęs.

A.Valinskas, teigdamas turįs daug naujų kandidatų į kultūros ministrus, kategoriškai atsisako įvardinti nors vieną iš jų.

TPP teigia, kad jos esą netenkina Kultūros ministerijos darbo kokybė ir situacija kultūros srityje.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą TPP priklauso kultūros ir aplinkos ministrų postai. TPP Seime turi 7 atstovus.