TPP frakcijos atstovo Dainiaus Budrio teigimu, sprendimą dėl kultūros ministro dar turi priimti partijos taryba, ir tuomet šis siūlymas būtų teikiamas premjerui Andriui Kubiliui.

"Galutinį sprendimą priims partijos taryba, ir tuomet pozicija bus pateikta premjerui", - BNS sakė D.Budrys.

Pasak TPP frakcijos atstovės, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narės Astos Baukutės, pagrindinis frakcijos priekaištas ministrui - veiklos strategijos trūkumas.

"Strategijos trūkumas, negebėjimas su komanda susidėlioti prioritetų ir darbo trūkumas", - BNS sakė A.Baukutė, nurodydama priekaištus ministrui. Parlamentarė pati sakė ministrą daugiau mačiusi "teikiant padėkos raštus, o ne realiai dirbant".

"Pasakymas, kad nėra pinigų - ne pasiteisinimas. Kaip žinome, visais laikais kultūrai nebuvo skiriamas itin didelis finansavimas", - sakė parlamentarė.

Premjeras A.Kubilius anksčiau yra sakęs neturintis didesnių priekaištų kultūros ministrui, tačiau, jeigu jo atstatydinimo klausimą keltų koalicijos partneriai, jis būtų svarstomas.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą TPP priklauso kultūros ir aplinkos ministrų postai. TPP Seime turi 7 atstovus.