• Į operacinę - laisvalaikiu
 • Dirba be darbo sutarties
 • Kenčia ligonis ir įstatymai

  Tačiau įvykus rimtai komplikacijai jokiame teisme nebūtų įrodyta operuojančių parlamentarų kaltė, nes gydytojų politikų pavardžių dažniausiai net nebūna operacijas registruojančiuose dokumentuose.

  Politikų pacientams tenka pasikliauti vien medikų duota Hipokrato priesaika.

  Į operacinę - laisvalaikiu

  Du kartus per savaitę, antradieniais ir ketvirtadieniais, iš pat ryto Vilniaus universitetinės Žalgirio ligoninės operacinėje sukinėjasi buvęs jos vadovas, Seimo narys socialdemokratas Juozas Olekas.

  "Galiu operuoti tik nuvogdamas laiko nuo šeimos", - sakė J.Olekas. Nepaisant to, Seimo narys buvusioje savo ligoninėje kasmet sugeba padaryti net po 120 operacijų.

  Politikas operavimą ir savo amato įgūdžių miklinimą vadina labdara arba geriausia socialdemokratinių idėjų reklama.

  Tačiau Labdaros ir paramos įstatymas nepripažįsta chirurginės operacijos labdara.

  Dirba be darbo sutarties

  Žalgirio ligoninės vyriausioji gydytoja Alina Pūrienė teigė, kad J.Olekas kaip Vilniaus universiteto docentas turi teisę operuoti ir rinkti medžiagą savo habilitacinei disertacijai.

  Bet darbo sutarties su Vilniaus universitetine Žalgirio ligonine parlamentaras neturi ir atlyginimo negauna.

  Kenčia ligonis ir įstatymai

  "Save gerbiantis politikas neturėtų imtis gydyti pacientų laisvalaikiu ir vadinti tai labdara, nes taip faktiškai skriaudžiami pacientai", - taip politikų gydytojų veiksmus įvertino advokatė Dalia Zeleckienė.

  Advokatei pritarė ir Valstybinio medicinos audito viršininkė Vitalė Vinickienė: "Sureikšmindami savo profesiją politikai gydytojai užmiršta pacientų teises, jie ima ginti tik medikų klaną".

  Pasak V.Vinickienės, visuomenė negali nekreipti dėmesio į tai, kad asmeninis interesas neprarasti gydytojo licencijos politikus pirmiausia gerokai atitolina nuo pagrindinio jų darbo - įstatymų leidybos.