Kaip "Ekstrai" paaiškino Vilniaus savivaldybės Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriaus vedėjas Darius Šalūga, viešbutyje "Crowne Plaza Vilnius" švęstas pasaulio jaunių Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionato uždarymas. Kadangi fejerverkų rengėjas UAB "Lailenas" garantavo saugumą bei gavo leidimus, todėl valdininką net papiktino "Ekstros" noras sužinoti, kaip reglamentuojamas fejerverkų organizavimas Vilniaus mieste.

Sužinojome, kad niekaip. Svarbu, kad būtų saugu, o dėl keliamo triukšmo miesto valdininkams galvos neskauda. Dar gražiau - turėtume tik džiaugtis ir grožėtis nemokamu reginiu, o ne galvoti apie trikdomą poilsį.

Šiuo metu Vilniaus miesto tarybai pateikta svarstyti viešųjų renginių organizavimo tvarka. "Ne, joje šie klausimai nesvarstomi", - kaip kirviu nukirto D.Šalūga. Tai nejaugi kiekvienas galime savo gimtadienį net ir miegamajame miesto rajone palydėti fejerverku? Anot D.Šalūgos, galime - tik svarbu, kad jo rengėjai garantuotų saugumą ir surengtų fejerverką iki 24 valandos. O jeigu su leidimu - galima ir po vidurnakčio.

Dar prisimename laikus, kai saliutas pradžiugindavo sostinės gyventojus tik darbo bei revoliucinių švenčių proga. Šiandien grožimės jais valstybinių švenčių, didelių renginių metu. Tačiau iš kur ta provinciali mada bet kokią asmeninę šventę palydėti fejerverkais visam miestui?

Jei milijonierius kelia vestuves, būtinai pleškina nuo kalno petardas, kad net padangė šviečia. Jei privati firma mini savo kelerių metų jubiliejų, privalomas šventės atributas ta proga - saliutas. Net ir koncertų rengėjai, atrodo, tuoj be fejerverkų žmonių neprisivilios.

Todėl ir žaižaruoja Vilniaus padangė, trenkia salvės. Nei kas iš anksto įspėja, kad vaikai ar ligoniai iš miego pažadinti nekrūpčiotų, nei paklausia - nori to miestietis ar ne. Kurortuose poilsiautojų ramybę saugo taisyklės, bet iš jų į sostinę sugrįžę vilniečiai prievarta peršamų fejerverkų, pasirodo, atsisakyti negali.

Šiandien "Ekstroje" skaitykite:

Pokalbis su A.Katkevičiumi apie viešuosius ryšius, juodąsias technologijas, politikos lyderius ir pinigus

Olimpiečiai jau pradeda žygį į Atėnus

KGB generolo žentas skirsto ES milijonus