"Turbūt kitame darbe, jei darbuotojas šitaip pasielgtų ir be niekieno žinios išvažiuotų darbo metu, tai toks žmogus būtų už pravaikštas atleistas iš darbo, - trečiadienį Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė. - Man gėda dėl tokio elgesio."

I.Degutienė L.Karaliaus elgesį pavadino netinkamu ir nesuderinamu su Seimo nario etika bei morale.

Pasak jos, Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau pasmerkė L.Karaliaus ir frakcijos "Viena Lietuva" seniūno Aleksandro Sacharuko elgesį. Pastarasis, norėdamas sudaryti įspūdį, kad L.Karalius dalyvauja pratęstos Seimo sesijos posėdžiuose, 13 kartų pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, esą parlamentaras ilsisi Tailande.

"Vienintelė šiandien teisinė galimybė - tai būtent apkalta. Tam, kad apkalta Seimui nariui būtų pradedama svarstyti Seime, reikia surinkit parašus, ne mažiau 29 parašų ir, kiek žinau, tokia iniciatyva jau yra ir ko gero artimiausiu metu man tie parašai bus įteikti", - trečiadienį sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė teigė negalinti atsakyti dėl valdančiųjų frakcijų narių paramos apkaltos procesui.

Paklausta, kaip vertina esą žiniasklaidoje pasirodžiusius teiginius, esą A.Sacharukas stebisi, kodėl būtent jis buvo nubaustas dėl balsavimo už kitą parlamentarą, I.Degutienė teigė tokio elgesio nesuprantanti.

"Seimo narys, kuris šitaip kalba ir nesuvokia savo padarytų klaidų, švelniai tariant, iš tiesų aš nelabai suprantu, kodėl taip yra. Arba galbūt galima galvoti, kad (tai yra - BNS) šio Seimo naujokai, kurie nelabai susigaudo situacijoje, bet kitas dalykas, svarbiausia - kad Seimo narys turi suvokti, kad yra išrinktas žmonių", - svarstė konservatorė.

Ji apgailestavo, kad kartais į parlamentą pakliūva atsitiktiniai žmonės, kurie nesuvokia politiko atsakomybės.

L.Karalius ir A.Sacharukas į Seimą išrinkti pagal pramogų verslo atstovų įkurtos Tautos prisikėlimo partijos (TPP) sąrašą. Vėliau skilus šiai partijai jie tapo frakcijos "Viena Lietuva" nariais.