Pasak opozicijos lyderio Valentino Mazuronio, ignoruoti Vyriausybės valandą ir pasitraukti iš posėdžių salės nutarta dėl to, kad valdantieji įstatymus pradėjo priiminėti "buldozeriu".

"Dėl to, kad Seimo vicepirmininko vadovaujama valdančioji dauguma "įjungė buldozerį" ir pažeidinėdama Statutą ne tik kad neskelbė balsavimo, kurį privalu skelbti esant vieno balso skirtumui, tačiau išjunginėjo mikrofonus. Tokiomis sąlygomis normalus darbas mums atrodo neįmanomas", - lrt.lt sakė V. Mazuronis.

Esą balsuojant, ar kreiptis į KT dėl šalies gydymo įstaigų pertvarkos, pritarta vieno balso persvara. Kai kurie valdančiųjų atstovai pareiškė, kad nesuveikė jų elektroninė balsavimo sistema.

Antrąkart balsuojant vieno balso persvarą įgijo kreipimosi priešininkai, tačiau, opozicijai paprašius perbalsuoti, tokia galimybė nebuvo suteikta.

Seimo opozicija, įsižeidusi dėl jos pažeistų teisių, pareiškė nedalyvausianti ir vakariniame, tai yra paskutiniame, Seimo pratęstos sesijos posėdyje.

Apie tai žurnalistams pranešė opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, Seimo socialdemokratų partijos ir Darbo partijos frakcijos seniūnai Algirdas Butkevičius ir Vytautas Gapšys.