Užsienio reikalų ministras pareiškė ketinantis atsižvelgti į šią rekomendaciją. „Paskyrimas Afganistane yra sunkus ir iššūkių pilnas darbas. Neslėpsiu – tai nėra geidžiamiausias paskyrimas tarp Lietuvos diplomatų, - teigė jis. - V. Baliukonis didelio pasirinkimo grįžti į diplomatinę tarnybą, kaip tai numato Diplomatinės tarnybos įstatymas, neturėjo. Tačiau tikiu, kad tokią diplomatinę patirtį turintis žmogus, kaip V. Baliukonis, su darbu ypatingomis sąlygomis susitvarkys.“

Dabar URM specialiajai misijai vadovauja Dainius Junevičius, kurio kadencija kaip tik baigiasi. Jis reziduoja Afganistano sostinėje Kabule. V. Baliukonis misijoje pradėtų dirbti vasarį.

Specialiosios misijos vadovo skyrimo procedūra yra kitokia, nei ambasadoriaus, mat ji net neturi ambasados statuso. Tam pakanka ministro isakymo.

Buvęs prezidento Valdo Adamkaus ir Seimo pirmininko Arūno Valinsko patarėjas V. Baliukonis buvo siūlomas į ambasadorius Ispanijoje, tačiau šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė jo neskirsianti. „Aš šio žmogaus tikrai niekur nesiruošiu skirti. Pažįstu jį ir dirbau kaip komisarė penkerius metus, turėjau kontaktus ir tikrai tokio žmogaus neskirsiu iš savo asmeninio patyrimo“, - žurnalistams paaiškino ji. „Dirbti reikia mokėti kitaip“, - pridūrė prezidentė.

Dėl V. Baliukonio skyrimo ambasadoriumi jau buvo gautas Ispanijos sutikimas. Tai – retas atvejis, kai jau gavus kitos valstybės agremaną diplomatas nėra skiriamas ambasadoriumi. Jo kandidatūrai jau buvo pritaręs Seimo Užsienio reikalų komitetas.

Nuo 2000 m. rudens V. Baliukonis ėjo Lietuvos generalinio konsulo Jungtiniuose Arabų Emyratuose pareigas, vėliau buvo paskirtas laikinuoju reikalų patikėtiniu mūsų šalies ambasadoje Argentinoje ir tapo aukščiausio rango Lietuvos diplomatu, dirbančiu šioje šalyje.

Dirbti Užsienio reikalų ministerijoje V.Baliukonis pradėjo 1995 m., buvo paskirtas ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo tarnybos direktoriaus pavaduotoju.

Netapęs ambasadoriumi Ispanijoje, buvęs prezidento patarėjas paprašė URM grąžinti jį į diplomatinę tarnybą. Diplomato sutartis buvo nutraukta 2004 m, kai V.Baliukonis pradėjo eiti politinio pasitikėjimo pareigas Prezidentūroje.