„Vilniaus miesto savivaldybė laikysis anksčiau raštu ir žodžiu bendrai sutartos pozicijos, kad Katedros aikštėje vyktų tiktai ypatingos reikšmės renginiai ir kurie nepažeistų Katedros sakralumo. Ir apgailestauju, jog mūsų tarnybos šiuo atveju pasielgė nekompetentingai“, - sakė meras.

Savivaldybė parengė Miesto masinių renginių taisykles, kuriose aiškiai nurodytos vietos, kur ir kokie renginiai gali vykti Vilniaus mieste. Tokią susiklosčiusią situaciją meras įvertino, kaip „Sostinės dienų“ rengėjų nemokėjimą organizuoti šios tradicinės šventės, nes anksčiau dėl renginių Katedros aikštėje su Kurija savivaldybei nekildavo panašūs konfliktai.

„Naujai išrinktas mero pavaduotojas Kęstutis Masiulis paskubėjo, priimdamas sprendimus dėl „Sostinės dienų“ programos Katedros aikštėje. Tikiuosi, jog ateityje mano pavaduotojas įvertins šią situaciją, kad daugiau panašių dalykų nepasikartotų“, - teigė meras.

Tradicinis „Sostinės dienos. Vilnius 2003“ renginys įvyks rugsėjo 13-21 dienomis. Meras Artūras Zuokas artimiausiu metu detaliau aptars šventės programą su savivaldybės kultūros skyriaus atsakingais darbuotojais ir organizatoriais. Taip pat numatytas dar vienas susitikimas su Kurijos atstovais.