Išvada, kuria konstatuojamas papirkimo faktas, patvirtinta vienbalsiai.
Tokio komisijos verdikto A.Matulevičius sulaukė dėl surengtos vakaronės su nemokamu koncertu, kuriame dainavo Nelė Paltinienė bei Liveta Kazlauskienė. Komisijai užkliuvo ir kandidato žmonos veikla - ji gyventojus kvietė į nemokamas Vilniaus medikų konsultacijas.

Kandidatas VRK nurodė, kad minėta vakaronė vyko dar iki jam tampant kandidatu, o žmonos veikla esą susijusi su labdaros fondu, o ne rinkimais.

Tačiau komisija pabrėžė, jog rengdamas vakaronę A.Matulevičius jau žinojo, kad dalyvaus rinkimuose - partijos taryba jau buvo patvirtinusi jo kandidatūrą, be to, dar prieš tai vietos laikraštyje A.Matulevičius paskelbė sveikinimą policijos pareigūnams, kuriame save įvardijo kandidatu.

Nors kandidatas tikino, kad jo žmona gydytojų konsultacijas organizavo kaip savo labdaros fondo veiklą, tačiau VRK nepavyko rasti jokio fondo, kurį būtų įsteigusi Gražina Matulevičienė, taip pat ir duomenų, kad anksčiau ji būtų organizavusi panašias akcijas.

VRK šiuose rinkimuose konstatavo dar vieną papirkimo atvejį. Šią savaitę priimtas sprendimas, kuriuo Naujosios sąjungos (socialliberalų) kandidatė Šilutės-Šilalės apygardoje Daiva Vaitkevičiutė-Rekašienė pripažinta papirkus rinkėjus.

Tokio verdikto kandidatė sulaukė dėl kampanijos metu jos štabo patalpose teiktų nemokamų teisinių konsultacijų - apie jas buvo paskelbta ir vietos spaudoje, skelbimą apmokant iš rinkimų kampanijai skirtos sąskaitos.

VRK pripažino, jog nemokamomis teisininkų konsultacijomis siekta paveikti rinkėjus balsuoti už kandidatę. Kadangi įprastai tokios konsultacijos yra mokamos, jos gali būti vertinamos kaip papirkinėjimas, nusprendė rinkimų organizatoriai.

Tuo metu D.Vaitkevičiutė-Rekašienė pareiškė, kad ji pati teisinių paslaugų neteikė ir rinkėjų nepapirkinėjo, o VRK sprendimas bus apskųstas teismui. Ji tvirtino, jog "analogiškas" paslaugas teikė ir kitas kandidatas į Seimą, tačiau jo VRK nenubaudė.

Komisija buvo gavusi skundą ir dėl partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidato Remigijaus Žemaitaičio teikiamų teisinių konsultacijų gyventojams. Tačiau konstatuota, kad jis tokią veiklą vykdo nuo 2004 metų, nuolat, tad ji neturėtų būti vertinama kaip siekis papirkti rinkėjus.

Nuobauda gresia ir vietos laikraščiui "Šilalės artojas". VRK yra surašiusi leidiniui administracinių teisės pažeidimų protokolą dėl skirtingų sąlygų kandidatams skelbiant agitacijos reklamą. Laikraščiui gresia bauda nuo 1000 iki 5000 litų.

Pakartotiniai Seimo narių rinkimai dviejose vienmandatėse rinkimų apygardose vyksta lapkričio 15 dieną.

Dėl dviejų parlamentarų mandatų kovoja 17 kandidatų, kuriuos kelia 10 partijų. Šilalės-Šilutės apygardoje keliami 9 kandidatai, Vilniaus-Šalčininkų - 8.

Šilutės-Šilalės apygardoje kandidatuoja: konservatorius Šilalės vicemeras Jonas Gudauskas, partijos "Lietuvos kelias" kandidatas Darius Kasperaitis, Pilietinės demokratijos partijos vadovas Algimantas Matulevičius, liberalas Jonas Purlys, socialliberalų kandidatė Daiva Vaitkevičiutė-Rekašienė, socialdemokratas Osvaldas Šarmavičius, liberalcentristas Raimundas Vaitiekus, partijos "Tvarka ir teisingumas" skyriaus vadovas Remigijus Žemaitaitis, "darbiečių" atstovė Laima Žemeckienė.

Vilniaus-Šalčininkų apygardoje kandidatuoja: Tautinės partijos "Lietuvos kelias" vadovė Lilijana Astra, Darbo partijos kandidatė Alina Gorevaja, Liberalų sąjūdžio Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Renatas Saladžius, socialdemokratų kandidatas Darius Skusevičius, socialliberalų kandidatė Česlava Stanul, "Tvarka ir teisingumas" Vilniaus rajono skyriaus vadovė Janina Šimkuvienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Šalčininkų rajono meras Leonardas Talmontas, konservatorių kandidatas, Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius.

Šiems rinkimams VRK planuoja išleisti apie 800-900 tūkst. litų.
Pakartotiniai rinkimai lapkričio 15 dieną rengiami, nes minėtose apygardose išrinkti Seimo nariai Valdemaras Tomaševskis ir Zigmantas Balčytis laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą.