Rinkėjų aktyvumas apygardose panašus kaip ir per eilinius Seimo rinkimus 2008-aisiais, Šilalės-Šilutės apygardoje rinkėjai iš anksto balsuoja šiek tiek aktyviau, Vilniaus-Šalčininkų - pasyviau.

Šilalės-Šilutės apygardoje pirmajame ture pirmą išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 195 rinkėjai, t.y. 0,56 proc. visų apygardos rinkėjų (2008-aisiais - 0,37 proc.), Vilniaus-Šalčininkų - 156 rinkėjai, t.y. 0,36 proc. (0,79 proc.).

Išankstinis balsavimas prasidėjo trečiadienį vidurdienį ir tęsiamas ketvirtadienį. Balsuoti galima ne tik vietos savivaldybėse, bet ir apskričių paštuose visoje Lietuvoje. Balsavimas Šilutės, Šilalės, Šalčininkų ir Vilniaus rajono savivaldybių patalpose vyksta iki 20 val., o visų apskričių centriniuose paštuose - iki darbo laiko pabaigos.

Trečiadienį prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu gali tie rinkėjai, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, arba atlieka privalomąją karo tarnybą ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Taip pat balsuoti specialiai sudarytuose paštuose gali atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę.

Balsavimas specialiuose paštuose baigiasi penktadienį, balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį. Balsuoti namuose gali tik šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkėjų sąrašuose Šilutės-Šilalės apygardoje įrašyti 34 937 rinkėjai, Vilniaus-Šalčininkų - 43 160.

Pakartotiniai Seimo narių rinkimai dviejose vienmandatėse rinkimų apygardose vyks lapkričio 15 dieną.

Dėl dviejų parlamentarų mandatų kovoja 17 kandidatų, kuriuos kelia 10 partijų.

Šilalės-Šilutės apygardoje keliami 9 kandidatai, Vilniaus-Šalčininkų - 8.

Šilutės-Šilalės apygardoje kandidatuoja: konservatorius Šilalės vicemeras Jonas Gudauskas, partijos "Lietuvos kelias" kandidatas Darius Kasperaitis, Pilietinės demokratijos partijos vadovas Algimantas Matulevičius, liberalas Jonas Purlys, socialliberalų kandidatė Daiva Vaitkevičiutė-Rekašienė, socialdemokratas Osvaldas Šarmavičius, liberalcentristas Raimundas Vaitiekus, partijos "Tvarka ir teisingumas" skyriaus vadovas Remigijus Žemaitaitis, "darbiečių" atstovė Laima Žemeckienė.

Vilniaus-Šalčininkų apygardoje kandidatuoja: Tautinės partijos "Lietuvos kelias" vadovė Lilijana Astra, Darbo partijos kandidatė Alina Gorevaja, Liberalų sąjūdžio Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Renatas Saladžius, socialdemokratų kandidatas Darius Skusevičius, socialliberalų kandidatė Česlava Stanul, "Tvarka ir teisingumas" Vilniaus rajono skyriaus vadovė Janina Šimkuvienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Šalčininkų rajono meras Leonardas Talmontas, konservatorių kandidatas Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius.

Šiems rinkimams VRK planuoja išleisti apie 800-900 tūkst. litų.
Pakartotiniai rinkimai lapkričio 15 dieną rengiami, nes minėtose apygardose išrinkti Seimo nariai Valdemaras Tomaševskis ir Zigmantas Balčytis laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą.