Įstatymas numato, kad rinkimų agitacija gali būti įvairių formų ir būdų, išskyrus tuos, kurie pažeidžia Konstituciją ir įstatymus, prieštarauja moralei, teisingumui ar visuomenės darnai, neatitinka sąžiningų ir garbingų rinkimų.

Seimo narių mandatų sieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelti kandidatai Jonas Gudauskas ir Vidmantas Žilius, partijos Tvarka ir teisingumas iškelti kandidatai Remigijus Žemaitaitis ir Janina Šimkuvienė, Socialdemokratų partijai atstovaujantys Osvaldas Šarmavičius ir Darius Skusevičius.

Dėl parlamentaro mandato varžysis Liberalų sąjūdžio kandidatai Jonas Purlys ir Renatas Saladžius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai atstovaujantis Leonardas Talmontas, Naujosios sąjungos (socialliberalai) iškelti Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė ir Česlava Stanul. Liberalų ir centro sąjunga iškėlė Raimundo Vaitiekaus kandidatūrą, Pilietinės demokratijos partija - buvusio Seimo nario Algimanto Matulevičiaus kandidatūrą. Patekti į Seimą norėtų ir Darbo partijos iškelti kandidatai Laima Zemeckienė ir Alina Gorevaja, Tautinės partijos "Lietuvos kelias" kandidatai Darius Kasperaitis ir Lilijana Astra.

Nauji rinkimai lapkričio 15 dieną Šilalės-Šilutės ir Vilniaus-Šalčininkų rinkimų vienmandatėse apygardose rengiami atsilaisvinus dviejų buvusių Seimo narių - socialdemokrato Zigmanto Balčyčio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio - vietoms, juos išrinkus į Europos Parlamentą.

VRK pripažino V. Tomaševskio įgaliojimus nutrūkusiais nuo 2009 m. birželio 22 dienos, Z. Balčyčio - nuo birželio 29 dienos.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad vienmandatėse rinkimų apygardose, kurios neteko savo parlamentarų, ne vėliau kaip per pusę metų turi būti surengti nauji Seimo nario rinkimai.