K.Prunskienė penktadienį BNS informavo, kad rugpjūčio 22 d. Raseinių rajone rengia konferenciją-sąskrydį, kur bus pristatytos naujosios partijos programinės nuostatos. Anot politikės, po 5-6 savaičių numatyta surengti ir steigiamąjį partijos suvažiavimą.

"Nors vasara, iniciatyvinė grupė aktyviai dirba. Norime kuo plačiau pristatyti mūsų tikslus, bendraujame su regionais", - BNS sakė K.Prunskienė.

Ji svarstė, kad pusė naujosios partijos narių bus iš anksčiau jos vadovautos VLS. Iniciatyvinei grupei priklauso buvę valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė, Vytas Navickas, Zenonas Buivydas. Tarp naujos politinės jėgos kūrėjų - buvęs kandidatas į prezidentus atsargos brigados generolas Česlovas Jezerskas, informologas Renaldas Gudauskas.

K.Prunskienės teigimu, VLS didžiųjų miestų skyrių nariai remia jos iniciatyvą, nes naujoji partija nebebus angažuota tik kaimo reikalams. "Juos domina platesniu nevaržančiu pavadinimu kuriama partija su atnaujinta, išplėtota programa", - tvirtino politikė.

Iniciatyvinė grupė jau yra rezervavusi keletą būsimos organizacijos pavadinimo variantų. Pasak K.Prunskienės, labiausiai linkstama pasivadinti Lietuvos liaudies partija arba Lietuvos liaudies sąjūdžiu. Taip pat rezervuotas ir Tautinės demokratijos partijos pavadinimas, tačiau jo trūkumas - kad išvertus į užsienio kalbas vartojamas žodis "nacionalinės". "Tai pavadinimui suteikia radikalizmo požymį", - svarstė K.Prunskienė.

Anksčiau VLS priklausiusi K.Prunskienė iš partijos pasitraukė liepos pradžioje. Ji pareiškė, kad jos netenkina stiprėjantis valstiečių liaudininkų noras apsiriboti visuomenės grupės - žemdirbių - atstovavimu. Kaip vieną iš savo pasitraukimo priežasčių ji nurodė ir dabartinį VLS pirmininką Ramūną Karbauskį. Anot K.Prunskienės, jis esą darė įtaką, kad VLS nepatektų į Seimą.

R.Karbauskis K.Prunskienės veiksmus anksčiau yra įvertinęs kaip bandymą bet kokia kaina išlikti politikoje.

Pernai pralaimėjusi Seimo rinkimus K.Prunskienė Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkės pareigų neteko šių metų vasarį.

Po to per prezidento rinkimus K.Prunskienė surinko 3,86 proc. balsų, valstiečiai liaudininkai rinkimuose į Europos Parlamentą - 1,82 proc.

2001 metais susijungus R.Karbauskio vadovautai Valstiečių partijai ir K.Prunskienės Naujosios demokratijos partijai, susikūrė Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga (VNDS). 2005-aisiais VNDS buvo pervadinta Valstiečių liaudininkų sąjunga.