Parlamentarai po sesijos darbų skuba ištrūkti pailsėti, o prezidentūroje atostogų nuotaikomis net nedvelkia. Bent kiek pavasaroti pirmiausia nenusiteikusi pati valstybės vadovė D.Grybauskaitė. "Dabar ne laikas tai daryti, mat yra labai daug darbų. Ji norėtų gilintis į šalies situaciją", - vakar LŽ paaiškino prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Dauguma D.Grybauskaitės komandos narių taip pat teigė šią vasarą atostogų dar nenusipelnę ir žadėjo tenkintis poilsiu savaitgaliais. L.Balsys tikino šiemet jau "išeikvojęs" savo atostogas. Prezidentės patarėja švietimo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė LŽ sakė turinti daug darbo. "Tik pradėjau dirbti, todėl atostogų dar nenusipelniau", - pridūrė ji. Ekonomikos ir socialinės politikos srities patarėjas Nerijus Udrėnas pailsėti spėjo prieš prisidėdamas prie prezidentės komandos.

Lagaminą kraunasi tik buvusi Vilniaus universiteto dėstytoja, prezidentės politikos analizės ir institucinių ryšių srities patarėja A.Nugaraitė. Savaitę truksiančios nemokamos atostogas prasideda šiandien, ji išvyksta į užsienį. "Su vyru buvome nusipirkę kelialapį dar vasarį. Būtų apmaudu, jei kelionė pradingtų. Apie tai su D.Grybauskaitė kalbėjau pačią pirmą dieną, kai tarėmės dėl darbo prezidentūroje. Atostogų prašiau iš karto", - LŽ sakė A.Nugaraitė.

Anot jos, ir savaitė poilsio daug reiškia. Patarėja džiaugėsi, kad galės išvažiuoti, nes visus mokslo metus neturėjo laiko pailsėti.

Galimybės šiek tiek atsipūsti neatmeta ir prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimas Darius Semaška. Jis vis dar yra Užsienio reikalų ministerijos tarnautojas, šiuo metu išėjęs atostogų, tačiau plušantis prezidentūroje. "Dabar aš atostogauju, bet dirbu, nes reikia, spaudžia reikalai. Jeigu rugpjūtį užeitų štilis, galbūt paimsiu kelias dienas, tačiau tik kaip kompensaciją už tai, kad dirbu dabar", - kalbėjo D.Semaška. Buvęs ambasadorius Vengrijoje į darbą prezidentūroje oficialiai bus priimtas tik nuo ateinančio pirmadienio.

Prezidentūros darbuotojams dėl atostogų taikomos tos pačios Darbo kodekso nuostatos kaip ir kitiems samdomiems darbuotojams - valstybės tarnautojui už pirmus metus kasmetės atostogos paprastai suteikiamos po 6 tarnybos mėnesių įstaigoje. Tačiau esant svarbioms aplinkybėms darbdavys gali padaryti išimtį.