Auditorių išvadose tvirtinama, kad Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) pasiryžimas apmokėti šių asmenų kelionių, maitinimo ir bilietų į žaidynes išlaidas - neracionalus, kadangi dauguma išvardintųjų, anot VK, "menkai ar iš viso nesusiję su sportu ir olimpiniu judėjimu".

Atlikusi auditą Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) Valstybės kontrolė nustatė, kad Algirdo Raslano vadovaujamas departamentas pažeidė įstatymus neteisėtai panaudodamas apie 9 mln. litų biudžeto asignavimų lėšų.

Anot kontrolierių, vienas iš pažeidimų - tai, kad A.Raslanas neteisėtai skyrė Lietuvos sporto federacijų sąjungai (LSFS) 697,4 tūkst. litų, kuriais sąjunga finansavo 68 asmenų kelionę į Pekino olimpines. Dar keletą KKSD dirbančių asmenų, kurių dauguma, anot VK, tiesiogiai nekuruoja sporto klausimų, į žaidynės už valstybės pinigus išsiuntė pats A.Raslanas.

Tad iš viso kontrolierių nurodomame sąraše - per 70 pavardžių, kurių kelionei, maitinimui ir bilietams į olimpiadą atiteko tik ketvirtadaliu mažesnė suma nei lėšos, skirtos sportininkų dalyvavimui Olimpinėse žaidynėse. Pastariesiems buvo atseikėta 960 tūkst. litų.

Kelionė į Kiniją biudžeto lėšomis buvo apmokėta LRT vadovui Audriui Siaurusevičiui. Tiesa, jis į Pekiną vyklo kaip Sunkiosios atletikos federacijos prezidentas. Be to, olimpiadą stebėti biudžeto lėšomis vyko Nacionalinio transliuotojo spaudos apžvalgininkas Juozas Šalkauskas bei dar pora žiniasklaidos atstovų - naujienų agentūros ELTA žurnalistas Tomas Gaubys, laikraščio "Sportas" korespondentas Modestas Krukauskas bei sporto žurnalistas Saulius Ramoška.

Į Pekino olimpiadą, anot VK, pažeidžiant įstatymus išsiųsti kai kurių aukštojo mokslo įstaigų vadovai ir darbuotojai: Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) rektorius Algirdas Gaižutis, VPU testavimo laboratorijos vadovas Juozas Skernevičius, Sporto ir sveikatos fakulteto dekanas Audronis Vilkas, taip pat Lietuvos kūno kultūros akademijos rektorius Albertas Skurvydas.

KKSD į olimpiadą delegavo A.Raslano pavaduotojus Ritą Vaiginą ir Arūną Kazlauską, taip pat departamente dirbančius Aivarą Salamakiną, Korneliją Tiesnesytę, Liudviką Skrobockį bei Marytę Šeštokienę.

Olimpines žaidynes už neteisėtai panaudotus valstybės pinigus taip pat stebėjo pora Vyriausybės kanceliarijos tarnautojų - Švietimo, mokslo ir kultūros skyriaus vadovas Linas Vingelis ir patarėja Ilona Jacob.

Į "juodąjį sąrašą" pateko kai kurių ministerijų ir įstaigų prie jų atstovai: Krašto apsaugos ministerijos sporto klubo viršininkas Valentinas Mizgaitis, tuometinis Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius bei LTOK olimpinio švietimo komisijos pirmininkas Alvydas Puodžiukas, buvęs Valstybinio turizmo departamento vadovas Alvitis Lukoševičius, Lietuvos sporto informacijos centro (LSIC) direktorius Zigmantas Motiekaitis.

Būrį žiūrovų į žaidynes delegavo Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC). Į Kiniją vyko LOSC direktoriaus pavaduotojai Vytautas Briedis ir Arūnas Kazlauskas, Sporto skyriaus vedėjas Antanas Baužys ir jo pavaduotojas Vidmantas Galubauskas bei darbuotoja Svetlana Martinko.

Tarp žaidynėse, anot VK, nepagrįstai už valstybės pinigus apsilankiusiųjų - ir LSFS viceprezidentai Leonardas Čaikauskas ir Rimantas Kveselaitis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto nariai Rimantas Bagdonas ir Valentinas Paketūras, viceprezidentas Evaldas Skyrius, LTOK darbuotojai Algimantas Gudiškis, Stasė Kaziukonienė ir Vida Vencienė, LTOK Kauno apskrities tarybos sekretorius Pranas Majauskas bei būrys įvairių sporto federacijų ir asociacijų vadovų.

Į sąrašą pateko Plaukimo federacijos generalinis sekretorius Gintautas Bartkus, Imtynių federacijos generalinis sekretorius Paulius Daumantas, Studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, Fechtavimo federacijos prezidentas Rimantas Jogėla, Irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna, Šaudymo sąjungos viceprezidentas Antanas Keršulis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, Regbio federacijos prezidentas Aleksandras Makarenka, Gimnastikos federacijos generalinis sekretorius Algimantas Prunskas, Bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas, Dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius, Buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Linas Tamkvaitis, Dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Antanas Taučius, asociacijos "Sportas visiems" prezidentas Bronislavas Vasiliauskas, Vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda, Stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša, Sporto medicinos federacijos prezidentas Algimantas Blažys, Krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas, Rankinio federacijos viceprezidentas Vidas Mikalauskas, Lietuvos olimpiečių asociacijos (LOA) prezidentas Povilas Karoblis, Futbolo federacijos prezidentas Tomas Karpavičius, Baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Anatolijus Korolkovas, Beisbolo federacijos generalinis sekretorius Edmundas Matusevičius.

Į Pekiną kartu su minėtais asmenimis buvo išsiųstas ir buvęs Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorius Vytautas Kvietkauskas bei būrys įvairių miestų vadovų, savivaldybių tarnautojų ir savivaldybių įstaigų darbuotojų.

Tai - Šiaulių miesto meras Genadijus Mikšys, Vilniaus miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algimantas Liubinskas, buvęs Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Petraitis, Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Kęstutis Čepulis, Trakų kūno kultūros ir sporto centro atstovas Antanas Šumskas, Kauno savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Albertas Palaima, Druskininkų sporto centro direktorius Julius Matulevičius, Marijampolės savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Vytautas Papečkys, Utenos Kūno kultūros ir sporto centro vadovas Alvydas Surgautas, Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis.

Sąraše taip pat yra Vilniaus sporto medicinos centro (SMC) gydytoja Liudmila Kuzminienė, Vilniaus olimpinio sporto centro direktorius Manfrydas Čerikas, olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės tėvas - vienas iš Kauno jachtklubo savininkų Gintautas Volungevičius bei keletas olimpiečių: lengvosios atletikos veteranė, pasaulio rekordininkė Birutė Kalėdienė, bei buvęs irkluotojas Eugenijus Levickas.