Liepos 6-ąją Vilniuje vyks šeši iškilmingi renginiai. Tačiau patekti į du iš jų galės tik gavusieji prezidento Valdo Adamkaus kvietimą. Aukšti svečiai, įskaitant kitų kraštų monarchus, pietaus Taikomosios dailės muziejuje, o vakare į priėmimą prezidentūroje susirinks Lietuvos elitas.

Prezidentūros kanceliarija už pietus atseikės 25 tūkst. litų, o priėmimo furšetas kainuos 180 tūkst. litų. Vaišėmis abiem atvejais rūpinsis "Stiklių" šeimininkai. Pernykštis priėmimas prezidentūroje, per kurį grojo net du orkestrai, atsiėjo 270 tūkst. litų.

Prezidento konsultantas Antanas Martusevičius LŽ sakė, kad muziejuje su karaliais pietaus beveik 30 svarbių asmenų, tarp jų - išrinktoji prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, Vytautas Landsbergis, Algirdas Brazauskas. Tačiau kas Lietuvos vadovams ir krašto svečiams bus patiekta ant stalo, prezidentūra neatskleidžia. "Nenorime, kad prezidentai ir karaliai valgiaraštį sužinotų iš laikraščių", - pažymėjo A.Martusevičius. Jo teigimu, atvyksiantys monarchai neturėjo jokių ypatingų kulinarinių pageidavimų. "Sykiu svečiai galės apžiūrėti parodas", - pridūrė prezidento konsultantas.

Aštuntą valandą vakaro prezidentūros rūmų vidiniame kieme prasidės oficialus priėmimas, į kurį pakviesta apie 2,5 tūkst. asmenų. Sudaryti svečių sąrašą - bendras visų prezidentūros grupių darbas. Galiausiai kvietimus peržiūri prezidentas. A.Martusevičius atskleidė, kad priėmime tikrai dalyvaus Švedijos karalius Carlas Gustafas XVI su karaliene Silvia. Tačiau V.Adamkaus svečiai neabejotinai pasiges išrinktosios prezidentės D.Grybauskaitės. Be minėtų pietų Taikomosios dailės muziejuje, ji dar pasirodys Vingio parke ir pasiklausys Dainų šventės dalyvių.

Kaip skelbia prezidentūra, liepos 6-ąją laukiama itin garbingų svečių. Be Švedijos karališkosios poros, į Lietuvą planuoja atvykti Danijos karalienė Margrethe II, Norvegijos karalius Haraldas V. Iškilmėse taip pat planuoja dalyvauti Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas, Latvijos vadovas Valdis Zatleras, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis, Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, Suomijos vadovė Tarja Halonen.