Kauno tarybos nariai tik dabar apsižiūrėjo, kad prieš kelias savaites apmokestino automobilių stovėjimo vietą toje gatvėje, kurioje patys dažniausiai palieka mašinas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos pagrindinė būstinė įsikūrusi šalia L.Sapiegos gatvės ir Laisvės alėjos sankirtos. Pastato vidiniame kieme yra automobilių stovėjimo aikštelė, į kurią patenkama pro automatiškai pakeliamą užtvarą. Turintiesiems teisę įvažiuoti į kiemą tereikia paskambinti budėtojui.

Kiti automobilius iki šiol palikdavo L.Sapiegos gatvėje, kurioje už transporto priemonių statymą iki birželio 1-osios mokėti nereikėjo. Tačiau neseniai Kauno taryba nusprendė įrengti čia mokamą aikštelę ir už valandai paliktą mašiną rinkti 3 litų dydžio mokestį.

Kokį sprendimą priėmė, laikinosios sostinės politikai suvokė tik kai UAB "Automobilių stovėjimo aikštelės" darbuotojai ant jų transporto priemonių langų stiklų ėmė klijuoti įspėjamuosius lapelius.

"Ar politikams jau skirtos baudos už tai, kad pamiršo susimokėti, nežinau. Mūsų biuras gauna duomenis, kuriuose užfiksuotas tik mašinos valstybinis numeris, markė ir modelis. Dokumentus, surašę protokolą, perduodame policijai", - LŽ sakė UAB "Automobilių stovėjimo aikštelė" direktorius Algimantas Puidokas. Jis patvirtino, kad nė vienas Kauno tarybos narys nėra įsigijęs specialaus leidimo, suteikiančio teisę automobilį palikti kurioje nors mokamoje Kauno gatvių vietoje.

"Balsuodami visi pamiršo pasirūpinti savų automobilių statymu. Kilo panika. Kai kurie tarybos nariai prisiminė turį neįgalumo pažymėjimus, dar kiti ėmė rūpintis galimybe mašiną palikti savivaldybės kieme. Mokėti už automobilio statymą kol kas niekas neskuba", - LŽ tikino vienas tarybos narių, prašęs neskelbti jo pavardės.

Jo teigimu, miesto politikų tarnybinis transportas prilygintas policijos ar kitą operatyvinį darbą atliekančių tarnybų mašinoms, todėl už leidimą statyti automobilį mokamose miesto vietose tarybos nariams tereikėtų mokėti po 240 litų per metus.

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Alfonsas Jarušauskas LŽ sakė, kad minėtame kieme esančioje aikštelėje galima statyti apie 70 automobilių. Vietos skirtos tarnybinėms savivaldybės transporto priemonėms: mero, vicemerų bei svarbiausių administracijos darbuotojų mašinoms. Apie 30 likusių vietų atitenka valdininkų, atrinktų administracijos nuožiūra, automobiliams.

Dėl sprendimo rinkti mokestį už automobilių statymą L.Sapiegos gatvėje nepatogumų patyrė ir joje įsikūrusios Kauno apskrities viršininko administracijos darbuotojai. "Apmokestindama automobilių statymą, miesto taryba apskrities vadovų nuomonės neklausė, bet pažadėjo palikti 15 metrų plotą jų mašinoms", - LŽ sakė Kauno apskrities viršininko administracijos atstovė spaudai Živilė Genytė.