Tarybinės etikos sargai pernai lapkričio 6 d. konstatavo, kad per Seimo rinkimų kampaniją skelbdamas aplinkos ministro interviu - reklaminį straipsnį su savo atvaizdu - tam panaudojant ministerijos biudžeto lėšas, tuometinis ministras A.Paulauskas naudojosi pareigomis asmeninei neturtinei naudai gauti ir pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Praėjusių metų pabaigoje komentuodamas VTEK sprendimą A.Paulauskas teigė, kad minėta publikacija spaudoje buvo ne jo reklamavimasis, o "informacija apie mano ruošiamus atlikti darbus".

A.Paulauskas aplinkos ministro pareigų neteko praėjusių metų pabaigoje po parlamento rinkimų. Jis nebuvo išrinktas ir į Seimą.

VTEK dar anksčiau buvo atkreipusi politikų dėmesį į visuomenėje kylančias abejones dėl netinkamo valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų naudojimo užsakant informaciją žiniasklaidoje. Nustatyta atvejų, kai valdžios įstaigų vadovai piktnaudžiavo teise informuoti visuomenę, pažeidė įstatymo reikalavimus.

Tarnybinės etikos sargai yra konstatavę, kad tokius pat nusižengimus yra padarę tuometinė žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

2007 m. birželį VTEK buvo priėmusi sprendimą, jog K.Prunskienė, besireklamuodama už valstybės pinigus, nusižengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymui ir turėjo iš to asmeninės naudos. Tačiau ir Vilniaus apygardos administracinis, ir Vyriausiasis administracinis teismai pernai panaikino etikos sargų sprendimą, pareikšdami, kad ministrė nepažeidė įstatymo.