Šalia ministro pirmininko laikysis ir du neformalūs verslo lobistai - Danas Arlauskas ir Algimantas Jankauskas. A.Kubilius dar svarsto, ar įsileisti juodu į savo aplinką kaip neatlygintinus konsultantus. Artimiausiu metu į premjero komandą dar turėtų įsilieti vienas arba du žmonės, pagausės ir visuomeninių konsultantų gretos.

Pristatydamos A.Kubiliaus patarėjus, LŽ paprašė jų pačių įvardyti svarbiausias savo asmenines savybes ir galimus iššūkius.

Patarėjai:

Ridas Jasiulionis, 38 m.

Aktorius ir žurnalistas, apie kurį A.Kubilius pirmąkart išgirdo klausydamasis "Žinių radijo" aktualijų laidų ir skaitydamas savaitraštį "Atgimimas". Seriale "Nekviesta meilė" jis sukūrė Gabrielės tėčio vaidmenį. Premjerui imponuoja, esą jo atstovas spaudai mąsto nestandartiškai ir yra "užsigrūdinęs" lietuviškuose kultūros baruose.

Savybės: atvirumas.

Iššūkiai: "Dar nesusidūriau su nepatirtais išbandymais."

Valentinas Milaknis, 61 m.

Bene spalvingiausias komandos narys: buvęs ankstesnės A.Kubiliaus Vyriausybės ūkio ministras, LRT generalinis direktorius ir tarybos pirmininkas, turtingas verslininkas, su šeima valdantis bendrovės "Alna" grupę. Priklauso ŽEF valdybai. Neseniai ėmėsi vadinamojo biurokratijos saulėlydžio. Premjeras V.Milaknį laiko itin stipria komandos atrama ir vertina jį kaip gebantį matyti problemų esmę.

Savybės: strateginis, sisteminis mąstymas.

Iššūkiai: įgyvendinti bent 50 proc. "Saulėlydžio" komisijos uždavinių.

Raimundas Alekna, 49 m.

Psichikos sutrikimų gydytojas premjerui patars medicinos klausimais. Drauge su A.Kubiliumi krizę valdė ir 1999-2000 metais, kai buvo sveikatos apsaugos ministras. Priklauso įvairioms gydytojų sąjungoms. Kaip pats sako, yra ėjęs pareigas nuo sanitaro iki ministro.

Savybės: atkaklumas, nuoseklumas, nuosaikumas.

Iššūkiai: "Visas gyvenimas - dar neišbandyti iššūkiai. Kad ir kokie jie būtų, privalome juos įveikti."

Kęstutis Škiudas, 47 m.

Vertinamas kaip mįslingiausia asmenybė premjero aplinkoje. Kuklus, vengia fotografuotis. Buvo Tėvynės sąjungos frakcijos referentas nuo 1991 metų, DPI analitikas, ŽEF narys, dabar bus A.Kubiliaus strategas. Nagrinės valstybės valdymo reformos, finansų krizės nulemtos politinės padėties ir energetikos klausimus. Rašo Lietuvos ateities scenarijų.

Savybės: išmintingumas.

Iššūkiai: "Jeigu nepadarysime dabar - nepadarysime niekada."

Jonas Survila, 24 m.

Jauniausias komandos narys į ją atėjo iš DPI. Patars apie politinius procesus, prisidės brėžiant partinę liniją ir plėtojant konservatyviąją mintį. Patarėjų korpuse veikiausiai linksmiausias, draugiškiausias. Atrodo ambicingas, nesibaimina atsakomybės. A.Kubilius tiki šio patarėjo ateitimi ir mano, kad visuomenė apie J.Survilą dar išgirs.

Savybės: objektyvumas.

Iššūkiai: padidėjęs krūvis.

Mykolas Majauskas, 27 m.

Gabus žinomo verslininko sūnus premjerui teiks patarimus apie finansus ir ekonomiką. Kojas apšilo Sidnėjuje ir Londone dirbdamas nekilnojamojo turto kompanijoje "Cushman & Wakefield", investiciniame banke "Barclays Capital". Su A.Kubiliumi užsienyje ir susipažino. Premjerui daro malonų įspūdį, nes bendrauja "drąsiai ir be kompleksų".

Savybės: darbštumas, teisingumas, objektyvumas.

Iššūkiai: biudžetas, finansų stabilumo užtikrinimas, ekonomikos augimo skatinimas.

Skirma Anna Kondrotas, 65 m.

Amerikos lietuvė, ėjusi aukštas pareigas JAV prezidento Ronaldo Reagano administracijoje, buvusi Valdo Adamkaus konsultantė. Harvardo universiteto bakalaurė, dar įgijusi diplomus kituose dviejuose JAV universitetuose. A.Kubiliui svarbu, kad patarėja socialiniais klausimais ieškotų perspektyvesnių būdų nei pašalpų mokėjimas.

Savybės: kantrumas ir optimizmas.

Iššūkiai: "Labai dideli: visuomenės aktyvinimas, socialinės atskirties mažinimas."

Loreta Zakarevičienė, 53 m.

Patirtį kaupė ir komandinio žaidimo mokėsi tarp Seimo sienų ir užsienyje - Briuselyje, Moldovoje. 1996-2000 metais buvo tuometinio Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio pagalbininkė. A.Kubiliui patars užsienio politikos klausimais.

Savybės: sąžiningumas.

Iššūkiai: "Sunkiausia - pati pradžia."

Algirdas Šakalys, 66 m.

Atėjo iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, susisiekimo srityje dirba nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Konsultavo ne vieną ministrų kabinetą ir prezidentą Valdą Adamkų. A.Kubiliaus vertinimu, vienas kvalifikuočiausių transporto sektoriaus specialistų - ir teoretikas, ir praktikas.

Savybės: patirtis.

Iššūkiai: suformuoti galingą transportavimo ir logistikos grandinę - Pietų Baltijos jūros regiono asociaciją.

Padėjėjai:

Deividas Matulionis, 45 m.

A.Kubiliaus pasirinktas kandidatas į Vyriausybės kanclerius. Tačiau dar turi laimėti numatomą konkursą į šį postą. Valstybės tarnyboje dirba nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, pas premjerą atėjo iš Užsienio reikalų ministerijos. Prieš 9 metus A.Kubiliaus Vyriausybėje buvo patarėjas.

Savybės: tolerantiškumas ir analitiškumas.

Iššūkiai: būti institucijų koordinatoriumi ir galbūt reformuoti kanceliarijos struktūrą.

Vaida Jauniškienė, 38 m.

Premjero sekretoriato vadovė - sena A.Kubiliaus pažįstama: drauge dirbo 10-ojoje Vyriausybėje, vadovavo ŽEF. Vertinama dėl savo organizacinių gebėjimų. Žodžio žmogus.

Savybės: atsakingumas.

Iššūkiai: "Kaip diena - taip iššūkis."

Jarda Paukštienė, 45 m.

Buvusi Panevėžio mero Vito Matuzo patarėja, dabartinėje Vyriausybėje yra premjero padėjėja. Pavyzdžiui, jo nurodymu rašo užuojautas. Kaip pati sako, yra tikras "darbo jautis".

Savybės: tolerantiškumas ir darbštumas.

Iššūkiai: "Gyvename įdomiu laiku. Viskas vyksta čia ir dabar."

Konsultantai :

Antanas Zabulis, 46 m.

Kaip ir A.Kubilius - fizikas ir ŽEF narys. Pirmojo ir didžiausio šalyje judriojo ryšio operatoriaus "Omnitel" prezidentas. Premjerą konsultuos informacinės visuomenės klausimais.

Gabrielius Žemkalnis, 80 m.

Profesoriaus V.Lansbergio brolis. Lietuvoje atstovauja visiems pasaulio lietuviams, todėl A.Kubilius jo paprašė būti konsultantu išeivijos klausimais. Sausio 31-ąją šventė 80 metų jubiliejų.

Danas Arlauskas, 53 m.*

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius, lobistas. Konsultuos smulkiojo ir vidutinio verslo klausimais. Vienas tų, kurio pastangomis pavyko atšaukti šiandien planuotą mitingą.

Algimantas Jankauskas, 55 m.*

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas, socialinis partneris Seime ir Vyriausybėje, lobistas. Saugo verslą nuo jį varžančių įstatymų ir teikia siūlymus. Buvo Algirdo Brazausko ir Gedimino Kirkilo kabinetų patarėjas, verslininkas.

*dar nepaskirti

Rasa Kubilienė

Premjero žmona

Autoritetai

Algirdas Šemeta

Finansų ministras, vadinamas svarbiausiu šalies buhalteriu, kaip teigiama, turintis didelę įtaką A.Kubiliaus sprendimams.

Dalia Grybauskaitė

Eurokomisarė, įvardijama kaip A.Kubiliaus favoritė į Lietuvos prezidentus.

Vytautas Landsbergis

Europarlamentaras, TS-LKD garbės pirmininkas. A.Kubiliaus turi atsižvelgti į profesoriaus nuomonę, nes jis turi didelę įtaką visai partijai.

Organizacijos

ŽEF

Jo tarybos pirmininkas Rimantas Vaitkus - A.Kubiliaus kurso draugas, "Leo LT" valdomų Rytų skirstomųjų tinklų vadovas. Forumo nariai - žinomų šalies informacinių ir kitų technologijų bendrovių, universitetų atstovai - su A.Kubiliumi palaiko glaudžius ryšius.

DPI

Vertinamas kaip TS-LKD analitinis ir viešųjų ryšių centras, svariai prisidėjęs ruošiant partijos rinkimų programą.

Lietuvos Sąjūdis

Nuo seno konservatoriams artima nevyriausybinė organizacija. Jos tarybos pirmininkas Rytas Kupčinskas - TS-LKD frakcijos narys Seime.

Piliečių santalka

Neformali organizacija A.Kubiliaus Vyriausybei yra suteikusi pasitikėjimo kreditą, tačiau ši parama nėra besąlygiška.

"Bočiai"

Lietuvos pensininkų sąjunga taip pat palaiko Vyriausybę. Nedalyvavo praėjusiose protesto akcijose ir kol kas neketina prie jų prisidėti.

"Alga"

Andriui Linkui priklausantis verslo koncernas iš Marijampolės - senas partijos rėmėjas. Nuo kitų didelių verslo grupių A.Kubilius laikosi atokiau.

Bankai

"DnB Nord" banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis ir kiti. A.Kubilius į jų nuomonę stengiasi įsiklausyti.

Teisėsauga

Valstybės saugumo departamentas

Jo generalinis direktorius Povilas Malakauskas, kaip teigiama, pataria premjerui, su kuo jam geriau nebendrauti, tačiau apie rimtus pavojus įspėja ne visada. Priklausė konservatorių partijai.