Kai kurių išrinktojo Prezidento komandos narių teigimu, artimiausiu metu Paksas su premjeru Algirdu Brazausku žada aptarti galimą trijų ministerijų Sveikatos apsaugos (SAM), Švietimo ir mokslo (ŠMM) bei Teisingumo (TM) - vadovų keitimą.

Apie galimą ministrų kabineto atnaujinimą išrinktasis Prezidentas prabilo praėjusios savaitės pabaigoje pristatydamas savo būsimąją Prezidentūros komandą. Pakeitimus Paksas su premjeru žadėjo aptarti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Vadinamąjį garbės atsistatydinimo aktą dabartinis ministrų kabinetas turi atlikti rytoj, naujojo šalies vadovo inauguracijos ceremonijos metu.

Prezidentas ne vėliau kaip per 15 dienų turės teikti Seimui svarstyti ministro pirmininko kandidatūrą.

Grėsmė socialliberalams

Visi trys išrinktojo Prezidento taikinyje atsidūrę ministrai - TM vadovaujantis Vytautas Markevičius, SAM - Romualdas Konstantinas Dobrovolskis bei ŠMM - Algirdas Monkevičius - yra deleguoti valdančiąją koaliciją su socialdemokratais sudarančios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų). Du pastarieji ministrai yra šios partijos nariai.

Pasak LŽ šaltinių, Dobrovolskio keitimui premjeras Brazauskas prieštarauti neketina. Jau anksčiau teigta, jog premjerą papiktino sveikatos apsaugos ministro vengimas išspręsti kai kurias savo šeimynines problemas.

Kaip LŽ jau rašė, realiausias kandidatas į SAM vadovus šiuo metu yra Seimo socialdemokratinės koalicijos narys medicinos mokslų daktaras Juozas Olekas. Teigiama, kad premjeras su Oleku preliminariai jau aptarė galimą keitimą bei gavo parlamentaro sutikimą. Pats socialdemokratas galimybės vadovauti SAM praėjusią savaitę taip pat neatmetė. "Jeigu pasiūlys - galvosiu", - sakė jis.

Grįžta buvusi komanda?

Kaip galimas kandidatas į TM ministro postą minimas buvęs Pakso Vyriausybės narys, advokatas Gintautas Bartkus. Ministro posto jis neteko 2001-ųjų birželį pasikeitus Seimo valdančiajai koalicijai.

Teigiama, kad dabartinis teisingumo ministras Markevičius neturi didesnio premjero Brazausko palaikymo. Nepartinis Markevičius prieš dvejus metus Pakso Vyriausybėje vadovavo Vidaus reikalų ministerijai. Pasikeitus valdančiajai koalicijai, šis postas atiteko socialdemokratui Juozui Bernatoniui.

Tuo tarpu ŠMM ir toliau gali būti pavesta vadovauti socialliberalui. Teigiama, kad išrinktajam Prezidentui kaip galimas naujasis šios ministerijos vadovas pasiūlytas Seimo socialliberalas, Šiaulių miesto tarybos narys Valerijus Simulikas. Šis parlamentaras prieš išrenkamas į Seimą vadovavo vienai Šiaulių vidurinei mokyklai.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"