Kaip DELFI aiškino savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, komisija sudaryta pagal anksčiau patvirtintą antikorupcinių priemonių planą.

Jis patikino, kad naujų galimai korupcinių faktų, kurie paskatintų burti tokią komisiją, savivaldybėje pastaruoju metu neužfiksuota.

„Komisija peržiūrės visus procesus, procedūras, dokumentų ruošimo reglementus, visas vidaus tvarkas, kurios teoriškai gali sudaryti galimybes piknaudžiauti tarnybine padėtimi ar net užsiimti korupcija”, - aiškino G. Paluckas.

Komisijoje dirbs savivaldybės Etikos ir nusižengimų tyrimų bei Vidaus audito skyrių specialistai.

DELFI primena, kad sostinės valdžia kovą su korupciją paskelbė dar pernai spalį.

Tuomet į pagalbą buvo pakviestas „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Rytis Juozapavičius, o gruodį savivaldybės taryba patvirtino antikorupcijos programą.

„Pastaruoju metu nuolat girdime apie korupcijos, kyšininkavimo ar įmonių protegavimo atvejus savivaldybėje. Norėtume, kad savivaldybė pakeistų tokį savo santykį su visuomene ir įgytų gerą vardą“, - pernai žurnalistams kalbėjo tuometis Vilniaus vicemeras Evaldas Lementaukas, šiemet po teisėsaugininkų jam pareikštų įtarimų atsistatydinęs iš mero pavaduotojo posto.