Į teismą 52 metų V. Orechovas buvo priverstas atvykti po vasario 23-iąją įvykusio incidento, kai sostinės O. Milašiaus gatvėje jo vairuojamą automobilį „Volkswagen Multivan“ sustabdė policijos pareigūnai. Jiems kilo įtarimas, kad vairuotojas yra neblaivus – mašina važiavo labai lėtai.

Tuo metu Pilietinės demokratijos frakcijai priklausiusio parlamentaro kraujyje rastos beveik 2 promilės alkoholio – nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. Po incidento jis pasitraukė iš frakcijos, tačiau šį balandį prisijungė prie socialdemokratų.

Už padarytą administracinės teisės pažeidimą V. Orechovui gresia bauda iki 3 tūkst. litų bei vairuotojo pažymėjimo praradimas 3 metams. Policija laikinai yra sulaikiusi automobilį, prie kurio vairo sėdėjo politikas. „Volkswagen Multinan“ priklauso lizingo bendrovei, kuri išperkamosios nuomos sutartį yra sudariusi su politiko žmona Stanislava.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas trečiadienį nusprendė „seimūnui“ grąžinti automobilį, nes jis kaip užstatą sumokėjo maksimalią baudą. Jeigu teismas pripažins, kad V. Orechovas vairavo neblaivus, papildomai baudos jam nereikės mokėti.

Tačiau tai turėtų paaiškėti tik po dviejų savaičių, nes politiko prašymu teisėjas Gintaras Dzedulionis nutarė bylos nagrinėjimą atidėti – į posėdį negalėjo atvykti vienas parlamentaro naudai turintis liudyti žmogus. Tiesa, V. Orechovas prisipažįsta padaręs pažeidimą, todėl taip ir liko neaišku, kodėl be šio liudytojo teismas negalėjo nagrinėti administracinės bylos.

„Yra šventos taisyklės: jeigu išgėręs nepatikrini savo sveikatos, neatsisėsk už vairo, - sakė V. Orechovas. - Alkotesteris kainuoja žymiai pigiau nei baudos. Aš paprastai to nedarau, bet tada taip atsitiko, kad aš norėjau geriau – pastatyti automobilį į aikštelę“.

Neblaivus įkliuvęs V. Orechovas taip pat aiškino, kad Seimo priimtas įstatymas, sugriežtinęs bausmes neblaiviems vairuotojams, nėra tobulas.

„Gyvenime nėra konstantos, kurios negalima tobulinti, - teigė Seimo narys. - Negali būti vienam žmogui skirtos trys sankcijos už tą patį pažeidimą, turėtų būti tik viena bauda“.

Politikas aiškino, kad jo žmona laikinai negali naudotis automobiliu, nes šis yra uždarytas į saugomą automobilių aikštelę. Už jo saugojimą parlamentaras teigia esąs priverstas mokėti dideles įmokas.

„Trečia sankcija – jeigu bus pripažinta, kad įstatymus pažeidžiau, bus nustatyta bauda už pažeidimą, - kalbėjo V. Orechovas. - Šitaip neturėtų būti. Manau, jeigu atsiras tokie drąsuoliai, aišku, šioje kadencijoje tokių Seimo narių nebus, turėtų būti nustatytos arba didesnės baudos arba visiškai tų papildomų sankcijų neturėtų būti“.

Tiesa, pats politikas įstatymų pataisų nežada inicijuoti. „Nespėsime priimti“, - sakė jis.

DELFI primena, kad V. Orechovas neneigia prieš sėsdamas į automobilį svečiuose gėręs alkoholio, tačiau tvirtina, kad pusantros promilės alkoholio jo kraujyje atsirado dėl vartojamų vaistų. Jis buvo pareiškęs, kad šį įvykį suorganizavo jo politiniai konkurentai.