Matydami, jog valdančioji dauguma remia sveikatos apsaugos ministrą, opozicijos atstovai siūlė jam pačiam atsistatydinti, prognozuodami, jog jo Vyriausybėje vis tiek neliks po prezidento rinkimų.

"Interpeliacija yra patogi forma paskandalinti prezidento rinkimų tema. Ji susijusi su A.Paulausko kandidatavimu į prezidentus", - teigė valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų), delegavusios R.Dobrovolskį į Vyriausybę, frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas.

"Visiškai natūralu, kad interpeliacija paskelbta socialliberalų ministrui, nes A.Paulausko reitingai aukšti. Tai - vienas motyvų, kuriais vadovaujantis ministras R.Dobrovolskis buvo pasirinktas šiam interpeliaciniam rinkimų koncertui", - pažymėjo A.Ramanauskas.

Be to, socialliberalo teigimu, R.Dobrovolskiu nėra patenkintos farmacijos kompanijos.

Siūlymams atstatydinti sveikatos apsaugos ministrą nepritarė ir mažumai priklausančios Liberaldemokratų frakcijos atstovai.

"Tai yra politiniai žaidimai artėjančių rinkimų fone. Ministro atstatydinimas nepagerintų padėties sveikatos apsaugos sistemoje", - teigė liberaldemokratas Henrikas Žukauskas. Tačiau jis pripažino, jog padėtis sveikatos apsaugos sistemoje yra "labai bloga".

"Atsakomybę už padėtį sveikatos apsaugos sistemoje turėtų prisiimti ne vienas sveikatos apsaugos ministras, bet visa Vyriausybė ir valdančioji dauguma", - pažymėjo jis.

Su tuo sutiko ir parlamentinio Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.

"Sveikatos apsaugos įgyvendinimo sėkmė ir keliamų problemų sprendimas priklauso toli gražu ne vien tik nuo sveikatos apsaugos ministerijos darbo, bet ir nuo bendrų visų politikų valstybės ir savivaldos institucijų, medikų ir visuomenės pastangų", - pažymėjo ji.

Matydami, jog valdančioji dauguma nepritaria ministro atstatydinimui, opozicijos atstovai primygtinai siūlė jam tai padaryti pačiam.

"Aš siūlau jums pačiam išeiti iš tos pozicijos iškelta galva, ir žmonės jus minės, kaip tikrai padorų žmogų. Sėkmės jums ir tvirtybės šiame žingsnyje", - linkėjo R.Dobrovolskiui opozicinės Liberalų frakcijos narys Audrius Klišonis.

Pažymėjęs, jog dauguma ministro kolegų jį vertina kaip padorų žmogų, A.Klišonis sakė: "padorus, geras žmogus nėra profesija. Kiekvienas turi turėti savo darbo vietą ir tai vietai atitikti pagal tam tikrus reikalavimus".

Tačiau Seimo pateiktuose atsakymuose į interpeliacijos klausimus R.Dobrovolskis atmetė siūlymą atsistatydinti.

"Man gerai žinoma visa sveikatos apsaugos būklė nuo 1988 m. iki šių metų, taip pat pasiekimai ir klaidos vykdant reformą. Todėl manau, kad pradėtą darbą reikia tęsti ir atsistatydinti būtų negarbinga", - rašoma ministro atsakymuose į interpeliaciją.

Opozicijos atstovai mano, jog ministro Vyriausybėje vis tiek neliks po prezidento rinkimų. . "Mažai kas tikisi, kad ministras gaus pakvietimą po prezidento rinkimų likti Vyriausybėje", - prognozavo opozicinės Lietuvos centro sąjungos lyderis Kęstutis Glaveckas.

Opozicijos atstovai interpeliacijoje kaltino sveikatos apsaugos ministrą dėl, jų nuomone, nepakankamo sveikatos apsaugos finansavimo.

Nors Vyriausybės parengtame 2003 metų biudžeto projekte sveikatos priežiūrai siūloma skirti 86,2 mln. litų daugiau negu pernai, opozicijos nuomone, šis padidėjimas neatitinka visos ekonomikos augimo tempų.

Iš viso sveikatos priežiūrai kitais metais siūloma skirti 685,8 mln. litų.

"Mes nematome perspektyvos nei Lietuvos gyventojui pacientui, nei Lietuvos gyventojui gydytojui", - teigė konservatorė Irena Degutienė.

Opozicijos atstovai taip pat priekaištavo ministrui dėl 2001 metais padidėjusio bendro šalies gyventojų mirtingumo.

R.Dobrovolskis teigė, jog mirtingumas padidėjo dėl traumų, avarijų ir savižudybių, pažymėjęs, jog kūdikių mirtingumas mažėja ir artėja prie Europos Sąjungos lygio.

Sveikatos apsaugos ministras savo atsakymuose į interpeliaciją apkaltino opoziciją destrukcija ir trukdymu darbui.

"Šitaip opoziciją apkaltinęs ministras būtų išvytas iš parlamento švilpimu ir kojų trypimu", - piktinosi konservatorius A.Kubilius.

Seimas ministro atsakymus įvertins, priimdamas nutarimą artimiausiame posėdyje, kuris įvyks kitą ketvirtadienį.

Jeigu ministro atsakymai būtų įvertinti neigiamai, R.Dobrovolskis turėtų atsistatydinti.

Tačiau greičiausiai ir šį kartą sveikatos apsaugos ministras iš Seimo išeis pakelta galva, nes opozicijai trūksta balsų jį atstatydinti.

Nepasitikėjimui ministru pareikšti reikia ne mažiau kaip 71 balso, tai yra pusės visų Seimo narių balsų.

Opozicija nesėkmingai bandė atstatydinti R.Dobrovolskį ir prieš metus.