"Norėtumėm pasveikinti prezidentūrą su oficialios rinkimų datos pradžios paskelbimu ir svarbiausio - mes manytume - pagrindinio oponento įvardinimu", - trečiadienį Seime spaudos konferencijoje sakė Naujosios sąjungos frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas.

"Pritarčiau savo kolegai, kad iš tiesų prasidėjo rinkimų kampanija ir tą nelabai sėkmingai pirmoji padarė Prezidentūra, nes ji prasidėjo nuo skaldytojiškos veiklos - ne nuo pozityvių žingsnių, o nuo noro keisti, reformuoti arba teikti idėjas ir siūlymus", - pridūrė frakcijos seniūno pavaduotoja Dangutė Mikutienė.

Jų komentarai įsiliejo į antradienį po pasitarimo Prezidentūroje įsiplieskusią žodinę dvikovą tarp prezidento Valdo Adamkaus ir valdančiosios daugumos partnerių socialliberalų ir socialdemokratų.

Po prezidento susitikimo su socialliberalų lyderiu, Seimo pirmininku Artūru Paulausku ir socialliberalų deleguotu švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi, šalies vadovas per savo atstovę spaudai pareiškė turįs abejonių, ar socialliberalų deleguoti ministrai turi pakankamą partijos paramą būtinoms reformoms vykdyti.

Šis pareiškimas sukėlė atsakomąją ugnį iš socialliberalų ir socialdemokratų, kurie apkaltino prezidentūrą valdančiosios daugumos kiršinimu, politinės padėties destabilizavimu ir intrigomis.

V.Adamkus, savo ruožtu, trečiadienį interviu Lietuvos nacionaliniam radijui atmetė jam mestus kaltinimus bei pareiškė, kad daugumos partneriai turėtų "daugiau žiūrėti valstybės reikalų, daugiau tartis tarpusavyje, mažiau užsiimti vidaus intrigomis ir partiniais žaidimais".

Prezidentas antradienį susitiko su A.Paulausku ir A.Monkevičiumi, nes buvo susirūpinęs dėl praėjusią savaitę Vyriausybės priimto sprendimo leisti miestų ir rajonų bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose bei gimnazijose komplektuoti mažiau negu tris 11-ąsias klases arba gimnazijos trečiąsias klases, nieko apie šį sprendimą nežinant švietimo ir mokslo ministrui. Šis sprendimas vertinamas kaip žlugdantis trejus metus vykdytą švietimo reformą.

Be to, prezidentas priekaištavo socialliberalams dėl stringančių reformų kitose Naujosios sąjungos ministrų kuruojamose srityse - sveikatos ir socialinės apsaugos.

Spaudos konferencijoje trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D.Mikutienė, teigė, jog valstybės vadovas yra per mažai informuotas apie sveikatos reformą, kuri negali būti įvykdyta per keletą mėnesių, tačiau yra vykdoma sėkmingai.

Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimai įvyks gruodžio 22 dieną. Vienu iš potencialiausių kandidatų laikomas V.Adamkus dar neapsisprendė, ar balotiruosis antrajai kadencijai.