„Šie ankstyvi KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) delegacijos komentarai neatspindi šiandienos aštuonių su puse valandos diskusijos turinio ar dvasios“, – sakoma šeštadienį paskelbtame Valstybės departamento atstovės Morgan Ortagus pareiškime.

„JAV atsivežė kūrybingų idėjų ir surengė geras diskusijas su kolegomis iš KLDR“, – pridūrė ji.

Šiaurės Korėjos derybininkas Kim Myong Gilas anksčiau kalbėjo priešingai ir apkaltino Vašingtoną „nieko neatsinešus prie derybų stalo“.

„Derybos nepateisino mūsų lūkesčių ir galiausiai nutrūko... be jokio rezultato. Tai nutiko vien dėl fakto, kad JAV neketino atsisakyti savo senojo... požiūrio“, – sakė jis.

Derybos su JAV prezidento Donaldo Trumpo specialiuoju pasiuntiniu Stephenu Biegunu turėjo pratęsti dialogą, įstrigusį po vasario pabaigoje Hanojuje surengto D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo, neatnešusio jokio proveržio.

„JAV padidino lūkesčius ir teikė tokius pasiūlymus kaip lankstus požiūris, nauji metodai ir kūrybingi sprendimai, bet jie mus smarkiai nuvylė ir atvėsino mūsų entuziazmą, nieko neatsinešę prie derybų stalo“, – pabrėžė Kim Myong Gilas.

Vašingtonas derybų šeimininkės Švedijos kvietimą jas atnaujinti priėmė per dvi savaites, sakė M. Ortagus.

Panašaus lygio derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo vyko Stokholme 2018 metų kovo mėnesį bei šių metų sausį, tačiau neatnešė apčiuopiamų rezultatų.

Trečiadienį Pchenjanas išbandė „ypač didelę“ balistinę raketa, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai pareiškė norįs atnaujinti darbinio lygio derybas su Vašingtonu.

Pasak analitikų, Šiaurės Korėja diplomatinius pasiūlymus dažnai susieja su kariniais veiksmais, kad išlaikytų spaudimą derybų partneriams. Daugelis mano, kad šis metodas suteikia derybose papildomą svertą.