Dalia Staponkutė – Kipre gyvenanti lietuvių rašytoja, graikų literatūros vertėja, anglakalbė mokslininkė. Jos asmeninė gyvenimo tarp šalių ir kalbų patirtis byloja apie aktualų žmogaus būties kontekstą globalios migracijos sąlygomis.

Minėtoji knyga susilaukė plataus pripažinimo – 2015-aisiais ją paskelbė „Kūrybiškiausia knyga“, o 2016-aisiais skaitytojai išrinko ją „Metų knyga“. Ji pasirodė ir vokiškai, pavadinimu „Jenseits vom Entweder-Oder – Meine persönliche Odyssee“ („Verlag Expeditionen“, Hamburg, 2015; vertė Markus Roduner).

Iš dviejų renkuosi trečią – ne tik lietuviška, bet ir graikiška knyga, bylojanti apie lietuvės gyvenimą Kipre, kipriečių graikų bendruomenėje. Vertėjas Sotiris Souliotis apibūdina šią knygą kaip aktualią ir artimą kiekvienam, ypač jaunam, graikui, kuris susiduria su būtinybe išvykti į kitą šalį – ieškoti darbo, kurti šeimos ir atsidurti akistatoje su savo naujos tapatybės išgyvenimais.

Knygą 2017 m. išleido žinoma Atėnų leidykla „Nefeli“ (įkurta 1979m.), kuri leidžia įvairaus žanro literatūrą: pasaulio klasikinę ir modernią literatūrą, lotynų ir graikų raštus, šiuolaikinę pasaulio ir Europos literatūrą, istorines knygas, filosofiją, literatūros kritiką, pjeses, knygas vaikams. („Nefeli“ leidžiamų knygų sąraše galima paminėti Thomo Manno, Gabrielio Garcia Marquezo, Franzo Kafkos, Vladimiro Nabokovo ir t.t. knygas.)

Dalios Staponkutės (gr. Νταλιά Σταπονκούτε) knyga graikiškai skambanti «Από τις δύο διαλέγω την Τρίτη. Η μικρή μου Οδύσσεια» - pirmasis lietuviškos prozos knyga Graikijoje.

Diskusija su autore vyks anglų kalba. Ją moderuos Kipro Ambasados (High Commission of Cyprus, London) konsulas kultūros reikalams Dr. Achilleas Hadjikyriacou.

Renginio pradžia: 2017 m. kovo 16 d. 19 val.

Adresas: Kipro Ambasada, 13 St James Square, London SW1Y 4LB, Londonas, Jungtinė Karalystė

Registracija į renginį: https://goo.gl/RFiurd, registracija vyksta iki 2017 m. kovo 14 d.