Naudokite tik katėms skirtus šampūnus

Naudokite tik tą šampūną, ant kurio pakuotės parašyta, jog jis skirtas katėms. Daugelis kitų šampūnų gali būti toksiški, pvz., šunims skirti blusas naikinantys šampūnai (visada patikrinkite, ar priemonių nuo išorės parazitų sudėtyje nėra permetrino, kuris katėms pavojingas).

Negalima naudoti ir žmonėms įprastų šampūnų. Katės ir žmogaus odos pH skiriasi: kačių jis silpnai šarminis (3-6), o žmonių – silpnai rūgštinis (3.5-4.5, retai 5.5). „Žmogiškasis“ šampūnas skiriasi nuo kačių šampūno ir jūsiškis tik dirgins augintinės odą. Jis neišplaus kailio ir dar per dideliu rūgštingumu sudirgins katės odą, dėl ko ji sausės, pleiskanos, o plaukai lūžinės.

Atsižvelkite į katės kailį

Kačių šampūnai gali būti specializuoti, pvz., hipoalerginiai, stiprinantys spalvą, skirti tam tikram kailio tipui. Skirtingiems kailio tipams (trumpaplaukis, vidutinio ilgio, ilgaplaukis) bei spalvoms gali būti skirti skirtingi šampūnai.

Norint papildomai pasirūpinti katės kailiu, gali tekti įsigyti ir kondicionierių ar balzamą, kurie kailį minkštins ir švelnins.

Kai kurie šampūnai skirti gydymui nuo išorės parazitų, tačiau renkantis tokį šampūną būtina pasikonsultuoti su veterinaru, kadangi kai kurių sudėtyje gali būti katėms nuodingų medžiagų (šunims jos nekenkia).

Jei žengiate „natūraliu“ keliu, įsigykite ekologišką šampūną su žolelėmis.

Skystas šampūnas gali būti naudojamas ne daugiau kaip 2-3 kartus metuose, nes dažnas jo vartojimas gali sutrikdyti riebalinių liaukų darbą.

Kitokie šampūnai

Maudynėms galimas ir alternatyvus – sauso miltelių pavidalo - šampūno variantas. Maudymas ne vandenyje kelia mažesnį stresą ir tinka toms katėms, kurių kailis linkęs riebaluotis, tačiau toksiškų medžiagų pašalinti nepadės. Sausą šampūną galima naudoti dažnai, kadangi jis nesausina odos ir nepažeidžia apsauginio riebalų sluoksnio.

Sausas šampūnas užberiamas ant kailio ir iššukuojamas. Juo galite drąsiai valyti ir katės galvą. Jei sausas šampūnas kokybiškas, juo pasinaudojus šukavimas palengvės, o kailiukas puikiai išsivalys. Kai kas ruošia naminius sausus šampūnus iš skardoje šiek tiek pakeptų avižinių dribsnių, sėlenų ar kukurūzų miltų.

Purškiamu šampūnu patogu naudotis kaip ir sausu. Jis suteikia antistatinį poveikį, pasižymi išraiškingu kvapu, palengvina ilgų plaukų šukavimą.

Tai pat galima įsigyti ir putų tipo šampūną - katė juo išpurškiama, tada energingai (bet saugiai) valoma šepečiu.