ICF (International Canicross Federation) – tarptautinė kanikroso federacija, rengianti pasaulio ir Europos čempionatus, kuriuose varžosi šunų kinkinių sporto individualių disciplinų sportininkai. Tai paspirtukas ir šuo, dviratininkas ir šuo, bėgikas ir šuo. Šios organizacijos nare yra ir Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija.

Šių metų pasaulio čempionatas vyko apie 2 500 km nuo Lietuvos nutolusiame Prancūzijos mieste Pledrane. ICF organizacijos rengiami čempionatai pasižymi dalyvių gausa, šį kartą jų buvo net 800. Prie starto linijos stojo 27 šalių atstovai.

Lietuvos atstovė Agnė Būdžiūtė varžėsi dviratininkės ir šuns kategorijoje. Dėl šilto oro planuota 5,5 km varžybų trasa buvo sutrumpinta iki 3,7 km. Pirmą varžybų dieną Agnė ir jos eurohoundė Cosmo itin sudėtingą trasą įveikė per 9 minutes 5 sekundes ir rikiavosi 15 vietoje. Antrą dieną lietuvių duetas buvo dar greitesnis: 8 minutės ir 53 sekundės – susumavus abiejų dienų rezultatus, laimėta 12 vieta.

„Jaučiuosi gerai. Turėjome lenkti vieną purve įklimpusią sportininkę, bet Cosmo nepasidavė ir aplenkėme ją iš dešinės. Pirmą duobę irgi tiesiog praskridome – maniau, užšoksiu su dviračiu ant šuns, bet lėkėme toliau sėkmingai. Pakilo adrenalinas. Juo labiau, jog iš paskos vėl girdėjome aplenktos sportininkės alsavimą. „Kapojome“ iki galo. Ties vienu posūkiu ji mane pavijo ir aplenkė, bet mes laikėmės ir būtume lenkę, tačiau toje vietoje tiesiog nebuvo kaip, todėl teko stabdyti. Antrą dieną pagerinome laiką ir „tilpome“ į 9 minutes. Cosmo bėgo super“, – po antros dienos finišo įspūdžiais dalijosi Agnė.

2023 metų ICF pasaulio čempionatas vyks Vokietijos mieste Leipoje – ten pat, kur ir 2022-ųjų IFSS (Tarptautinės šunų kinkinių sporto federacijos) rengiamas Europos čempionatas.

Informacija „Sled dogs Baltic Sports Team“