Parodos organizatoriai, Kauno kinologijos metodikos centras (KKMC), tapo ne tik savotišku ledlaužiu, bet ir turėjo skubiai persiorientuoti, organizuoti renginį visiškai kitaip: riboti dalyvių registraciją, įsigyti ir taikyti įvairias saugos priemones, sudaryti griežtą grafiką. Turėjo pasirūpinti daugeliu kitų dalykų, už ką parodos dalyviai dar ir šiandien sako organizatoriams nuoširdų ačiū. Šunų parodų ir pasibuvimo drauge, nors ir labai trumpai, jie buvo labai pasiilgę.

„Neįtikėtinai apsidžiaugiau, sužinojusi, jog paroda vis dėlto įvyks, – parodos įspūdžiais dalijosi Vilniaus licėjaus moksleivė Ieva Urbonaitė. – Per karantiną nesėdėjome, ruošėmės pirmajai parodai po izoliacijos. Iš pradžių namuose, o vėliau, atsiradus galimybei, ir salėje. Parodoje patyriau tiek daug emocijų! Buvo be galo malonu gauti puikius įvertinimus iš veislės ekspertų, džiaugiuosi pasiekimais. Manau, kaip ir dauguma parodos dalyvių, namo išvykau su plačiausia šypsena veide.“

Šunų paroda (Rolando Basakirsko nuotr.)


Vilnietės Ievos augintinė, rusų toiterjerė Koketė Mažoji Svaja, kuriai dar tik 14 mėnesių, abi parodos dienas tapo savo veislės nugalėtoja, sulaukė gražių žodžių iš šios šunų veislės žinovės, veisėjos, tarptautinės teisėjos Anos Ivanovos.

„Jokios įtampos, kuri gana dažnai jaučiama parodose, nebuvo. Visi dalyviai atsipalaidavę, šunys linksmi, oras puikus,– ko dar norėti?“,– paklausta apie pirmąją po karantino parodą, šypsojosi tarptautinė šunų teisėja A.Ivanova. Ji pajuokavo, kad ši pokarantininė paroda gal net pateks į Europos šunų parodų penketuką, nes kol kas tik kelios šalys organizavo pirmąsias šunų parodas.

„Ir teisėjams, ir parodos dalyviams tai buvo šventė jau vien todėl, kad baigėsi suvaržymai ir neaiškumai, kas bus toliau. Šunų mylėtojai džiaugėsi, jog pagaliau po ilgo laiko tarpo gyvenimas grįžta į senas vėžes. Vis daugiau pozityvo. Juo labiau, kad kai kuriose šalyse šunų parodos uždraustos iki vasaros pabaigos ar netgi metų galo, – į griežtus renginių ribojimus dėmesį atkreipė pašnekovė. – Parodoje juokavom: kai tiek daug visokių pasikeitimų, jau reikėtų ir naujo termino „karantininė kondicija“ – kai kurie šuniukai per karantiną priaugo daugokai svorio, parado kondiciją. Teks jiems daugiau pasportuoti.“

Šunų paroda (Rolando Basakirsko nuotr.)


Tą patį savaitgalį kartu su KKMC paroda vyko specializuota paroda, kurią organizavo Biglių klubas.
Gražiausiu bigliu išrinktas Vytauto Aleknos augintinis GOLD OTTOMAN LIRA OF DEVIZAS. Antroji vieta atiteko kalytei iš Latvijos OBLADI’S WARLOCK PROSPERO, jos savininkė Gunta Vlasenko.

Šią vasarą dar suplanuotos nacionalinės šunų parodos Alytuje, Jurbarke, Ukmergėje, taip pat vyks specializuotos vokiečių aviganių ir Berno zenenhundų parodos.

Lietuvos kinologų draugija rugpjūčio 7-9 d. tikisi šunų mylėtojus sukviesti į Druskininkus, suplanuotos net trys tarptautinės šunų parodos, dalyviai jau registruojasi.