Vis dėlto ir atvykus ugniagesiams, vandenyje plaukiojančios gulbės su sulaužytu sparnu sugauti nepavyko. Draugijos „Nuaras“ direktorės Jurgitos Gustaitienės teigimu, gyvūnų globėjams buvo pranešta apie dvi į bėdą patekusias gulbes Krekenavoje. Atvykus vieta rasta negyva, kita sužalota.

Visgi, pasak J. Gustaitienės, nors ir sužeistu sparnu, gulbė pasirodė esanti pakankamai stipri ir greitai plaukianti, todėl nuspręsta jos negaudyti, o palikti gyventi įprastoje aplinkoje.

„Geriausia, kuo žmonės galėtų padėti gulbei – atšalus orams užtikrinti paukščiui maisto“, – mano J. Gustaitienė. Visgi, anot jos, populiariausias pašaras – batonas – yra ir vienas netinkamiausių paukščiams. Pasak gyvūnų globėjos, gulbei palengvinti žiemojimą žmonės galėtų parūpindami jai šutintų grūdų ar specialaus, paukščiams skirto pašaro.

J. Gustaitienė atmeta galimybę, kad Krekenavos tvenkinyje žiemojusios gulbės galėjo tapti piktybiškų žmonių taikiniu. Jos nuomone, veikiausiai viena neišgyveno, o kita buvo sužeista dėl gamtoje pasitaikančių natūralių aplinkybių.