„Išpakuoti po egle paslėptas dovanas – graži šeimos tradicija, ir, nors gyvūnas nesupranta jos prasmės, parodytą dėmesį ir džiugias emocija keturkojis tikrai įvertins, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Įtrauktas į šventinį šurmulį, gyvūnas jausis lepinamas ir mylimas, tad pagalvoti apie jo mėgstamą skanuką ar naują žaislą tikrai verta. Net jei neplanuojate skirti didelio biudžeto, palepinti gyvūną skanėstu tikrai galite, jis to nusipelnė.“

Specialistė dalijasi 5 kalėdinių dovanų idėjomis, kuriomis nudžiuginsite tiek augintinį, tiek jo šeimininką:

Namų jaukumui. Viena didžiausių šių metų tendencijų – 100 proc. grynumo, natūralūs ir gyvūnams draugiški eteriniai aliejai. Šie aliejai atlieka daugybę praktinių funkcijų: jie skirti kovai su parazitais ir odos alergijomis, pėdučių ir kailio priežiūrai, gali padėti nuraminti gyvūną, arba atvirkščiai – suteikti energijos. Taip pat eteriniai aliejai, garinami difuzoriuje, yra skirti ir namų jaukumui kurti, tad jei sukate galvą, ką padovanoti gyvūną auginančiam draugui, pagalvokite apie žmogaus ir gyvūno savijautai naudingus natūralius eterinius aliejus bei prie interjero nesunkiai priderinamus, įvairaus stiliaus difuzorius.

Gyvūnui lavinti. Visi žaislai ir žaidimai su augintiniu yra jam naudingi, tačiau yra ir žaislų, sukurtų ir pritaikytų konkretiems poreikiams. Pirmasis žaislų tipas – laisvalaikio, jie skirti mankštinti dantis, lavinti instinktus, maloniai leisti laiką ar apsaugoti baldus nuo graužimo. Antrasis tipas – sporto žaislai, kurie skirti širdžiai, raumenims ar svorio kontrolei palaikyti. Trečiasis tipas – lavinantys, jie padeda susikaupti, ugdo paklusnumą ir protinius gyvūno gebėjimus. Vienas augintinių šeimininkų mėgiamų žaislų – žaidimas, sudarytas iš lentos ir specialių formelių, kuriose paslepiamas skanukas. Skirtingi pratimai padeda ugdyti tiek mažų, tiek didelių šunų dėmesį. Kačių medžiojimo instinktams lavinti skirti įvairūs žaidimai su kamuoliukais, šviečiantys žaislai, prisukamos pelytės ar žaisliukai ant virvelės. Priklausomai nuo to, kokį augintinio įgūdį norite lavinti, pasitarkite su specialistu ir jis padės išsirinkti tinkamiausią žaislą.

Skanėstai. Smaližiauti mėgsta ne tik žmonės, gyvūnai taip pat noriai paįvairina mitybos racioną jiems skirtais skanėstais. Šuniui po eglute galima padėti natūralių džiovintų ar vytintų skanėstų, skanukų, pagamintų iš natūralios mėsos ar jos subproduktų. Gardėsiu mėgaujasi ne tik šunys ar katės – linų sėmenų šluotelėmis, grūdų ir medaus lazdelėmis ar tortais nudžiuginsite paukščius bei graužikus. Kramtomi skanėstai – puiki dovana einant į svečius pas gyvūną turintį žmogų.

Kosmetinės priemonės. Renkant dovaną augintiniui, specialistė pataria nepamiršti ir specialių, gyvūnui skirtų kosmetinių priemonių. Tam tinkamas šampūnas ar kondicionierius šunų ir kačių kailiui valyti, šampūnas nuo pleiskanų ar alergijų, losjonas akims valyti, kailio drėkiklis ir kitos priemonės, padedančios išlaikyti gražią ir sveiką gyvūno išvaizdą. K. Ausmanė atkreipia dėmesį ir į išskirtinę dovaną – natūralios sudėties kvepalus, sukurtus šunims ir katėms.

Praktinės dovanos. Jei auginate gyvūną, pagalvokite, kokių priemonių jam reikia, tačiau iki šiol dar nebuvo progos jomis pasirūpinti. Galbūt suplyšo senasis gultas, susidėvėjo draskyklė, o gal metas pakeisti kraiko dėžutę. Puikia dovana augintiniui ir jo šeimininkui gali būti specialūs krepšiai ar narvai, skirti gyvūnui transportuoti. Taip pat galima rinktis iš įvairių guolių – jų būna šildančių bei ortopedinių. Šventės – tinkamas metas atsinaujinti ne tik jums, bet ir augintiniui.

Pasinaudoję patarimais ar savo fantazija tikrai išrinksite dovaną, kuri nudžiugins augintinį ir šeimininką. Dovanoti tinkami ir augintiniui skirti drabužiai, tokie kaip batai, kojinės, paltukai ar apsiaustai, taip pat – aksesuarai. Jei apsispręsti sunku – pasitarkite su specialistais. Sužinojęs gyvūno rūšį, veislę, amžių ar pomėgius, gyvūnų prekių ekspertas padės išrinkti tinkamiausią dovaną.