Nėra atsako. Nereaguojantis kačiukas pateko į labai rimtą bėdą. Jeigu nesulaukiate jokios reakcijos, kai jį kviečiate, glostote ar liečiate, iš karto patikrinkite jo kvėpavimą. Tokius požymius gali sukelti kvėpavimo takų obstrukcija, širdies sustojimas ar apsinuodijimas.

Apsunkintas kvėpavimas. Kvėpavimo problemos reikalauja dėmesio. Skystis plaučiuose ar krūtinės ertmėje gali sukelti kvėpavimo problemas, dėl kurių kačiukui sustos kvėpavimas ar net širdutė.

Gausus seilėtekis. Snukio ar liežuvio nudegimas prisilietus prie elektros laido, nuodų ar kenksmingų augalų pakramsnojimas, pykinimas dėl kitų sisteminių ligų gali sukelti didelį seilėtekį.

Nesustojantis vėmimas. Dėl nuolatinio vėmimo gali išsivystyti rimti elektrolitų pokyčiai ir dehidratacija. Žarnų užsikišimas prarytais siūlais ar žaisliukais – dažna kačiukų vėmimo priežastis.

Gausus viduriavimas. Diarėja gali sukelti sunkią dehidrataciją ir elektrolitų disbalansą, dėl ko kačiukas pradės silpti, esant rimtiems atvejams gali ir nugaišti.

Nenormali dantenų spalva. Per šviesios dantenos reiškia anemiją, melsvos - širdies ir kvėpavimo problemas, geltonos – raudonųjų kraujo ląstelių (eritrocitų) nykimą ar sunkią kepenų ligą. Visos šios ligos reikalauja vizito pas veterinarą.

Karščiavimas. Karščiavimą kačiukams dažnai sukelia infekcinės ligos. Karščiuojant padidėja skysčių poreikis ir sumažėja apetitas, o prasta mityba ir dehidratacija – pavojingas derinys.

Saugokite savo augintinius – nepaleiskite vaikštinėti lauke be priežiūros, tinkamai šerkite, skiepykite nuo dažniausiai pasitaikančių ligų, dehelmintizuokite. Tikimybė, kad susirgs tinkamai prižiūrimas kačiukas, mažesnė.

Daugiau skaitykite čia.