Vieni įdomiausių gyvūnų, katiniai lemūrai (lot. Lemur catta), kuriuos galima sutikti Vilniaus zoologijos sode . Čia ryškiai vadovauja patelė Lola, kuri pirma išsirenka skanumynus. O atėjus poravimosi metui – ji išsirenka sau patinkantį patiną ir bando jį sudominti viliojamai žvelgdama į jį per petį, o jei žvilgsnis nepadeda, pasitelkia kitą būdą – pakelia uodegą. Žinoma, ji išsirenka pačią geriausią porą sau, tačiau kaip žinoti, kuris geriausias? Lemūrų patinai kovoja tarpusavyje dėl geriausiojo statuso, skleisdami kuo didesnę smarvę. Vadinasi, kuo labiau smirdi – tuo geresnis partneris esi!

Be lemūrų, dominuojančias pateles galima rasti ir surikatų (lot. Suricata suricatta) šeimose. Surikatų patelės nusprendžia, kuo ir kada maitinsis grupė, kur jos įsikurs. Ji yra visų jauniklių motina, o jei jauniklių atsiveda kita patelė, ji dažniausiai būna išvaroma iš bandos. Kaip ir lemūrės, taip ir surikatos pačios renkasi sau partnerį. Surikatų gyvenimą galima stebėti Vilniuje ir Kaune esančiuose „Zoopark“ soduose.

Vasario 14 d. nuo 17 val. Vilniaus (Ogmios mieste) ir Kauno (Megoje) esančiuose „Zooparkuose“ vyks meilės dienai skirta šventė „Prisipažink, kad myli“. Jų metu bus galima išgirsti įdomias istorijas apie gyvūnų meilę, paragauti meilės eliksyro, išrinkti mylimiausią gyvūną bei laimėti romantišką vakarienę restorane „Jurgis ir drakonas“ ir bilietus į kiną dviems „Cinamon“ kino teatre.

Taip pat siūloma šmaikšti pramoga tiems, kurie neseniai patyrė nelaimingą meilę. Kviečiama rašyti savo buvusių mylimųjų vardus į „Zoopark“ feisbuko puslapį, o darbuotojai pavadins jų vardais juodvabalio lervas, kurias suvalgys surikatos!