Pranešė žmonės

Kėdainiečiai, kurių augintiniai suėdė kažką neaiškaus ir atsidūrė pas veterinarą, ėmė diskutuoti, jog galimai ir vėl yra nuodijamos beglobės katės, o nuo žiurkių nuodų kenčia ir naminiai augintiniai.

Vienas šuo pristatytas pas veterinarą po pavaikščiojimo ir pasivaišinimo neaiškiu maistu Kėdainiuose, Smilgos gatvėje, esančiuose kiemuose ir parkelyje.

Tai buvo nuolatinis pasivaikščiojimo maršrutas, tačiau ką konkrečiai šuo suėdė jo šeimininkė nurodyti negalėjo, nes nematė, kada jis „vaišinosi“.

Deja, bet jos šunelis, „pasivaišinęs“ nuodais, neišgyveno.

Vėliau pas veterinarus buvo atvežtas dar ne vienas naminis augintinis – tiek katės, tiek šunys.

Beje, beglobes kates Smilgos gatvėje maitinantys žmonės taip pat pasigedo savo globotinių.

Prašo saugotis

Kėdainiuose praėjusiais metais įkurtos VšĮ „Miesto rainiukai“, kuri rūpinasi beglobėmis miesto katėmis, atstovės teigia, kad situacija mieste vis pasikartoja, tad reikėtų gyventojus perspėti.

„Tose vietose vedžiodami šunelius būkite atidūs ir atkreipkite dėmesį į keistus maisto gabalėlius.

Mes patys irgi iš šios teritorijos, Smilgos gatvės, bandėm gelbėti katytę, kuri galimai buvo apsinuodijusi žiurknuodžiais. Deja, nepavyko.

Senuką tokį pažįstame, kuris šeria kates Smilgos gatvėje, tai sakė dingo vienas kitas, bet ne vienu kartu, o per kokį mėnesį.

Dar prieš kelis metus ją, besilaukiančią, buvo priėmus „Dryžuota laimė“. Užaugino ji kačiukus, sterilizavo ją ir grąžino į vietą, pas senukus. Labai gaila, gera katė“, – apgailestavo „Miesto rainiukai“ atstovės.

Gresia atsakomybė

Visuomenei piktinantis dėl dar vieno gyvūnų nuodytojų išpuolio, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ primena, jog dėl žiauraus elgesio su gyvūnais gresia baudžiamoji atsakomybė.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį.

Jei dėl žiauraus elgesio gyvūnas yra suluošinamas ar žūsta, baudžiama bauda, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tam, kad kiltų baudžiamoji atsakomybė, turi būti padariniai, – žuvęs arba suluošintas gyvūnas.

Vertinant šių dienų įvykius matyti, jog ne vienas apsinuodijęs gyvūnas žuvo.

Tokiu atveju gali būti pradedamas ikiteisminis tyrimas būtent pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį.